Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy és számvitel mennyire...

Pénzügy és számvitel mennyire nehéz munka mellett elvégezni vidéki főiskolán?

Figyelt kérdés

A lényeg MÁV-STARTnál vagyok kalauz, nettó 280at keresek ami nem valami sok. Jegykezelés közben találkoztam egy volt sulistársamnál, látom szintén arcképese van. Szóba elegyedtünk kiderült penzügyi szakot végzett, most a MÁVnál pénzügyes könyvizsgállóként dolgozik nettó 700ért. Azta mindenit, én éjszakázással munkásszállón való alvásokkal, 2:40es munkakezdéssel se kapok ilyen 280nál többet 168 órábban. Azt van inzultus bőven.

Mondta lediplomázott, van kb 4 év tapasztalata és ott van a fizuja nettó 700. Mondta más diplomával is ha van 4 év tapasztalatod simán megkapod a nettó 6-700 ezreket a Budapesti igazgatósággon.

Mert én már kezdtem beletörődni, hogy ha lesz gyerekem a nyomorban, nincstelenségben fog felnőni, mert az apja fizikai állományban dolgozik. De lehet én is megélhetést fogok adni a leendő gyerekemnek, nem csak a nincstelenséget fogja látni.


Kérdésem, mennyire nehéz levelezőn elvégezni a szolnoki fősulin a pénzügyet?


ma 13:53
 1/3 A kérdező kommentje:

Mondta diplomával 10 év tapasztalattal fizet simán 7-800, xe még 900 nettókat is a MÁV ahol olyan tudás van.


Mi kocsirendezők, váltókezelők, kalauzok, meg kb 300 nettót se kapjuk meg.

ma 13:55
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo dilemmaban voltam, kereskedelemben dolgoztam egy boltban, jott hozzank egy velem egy idos irodista gyakornok a ceg kozpontjabol korbenezni. En galyaztam rengeteget, o meg a kenyelmes irodaban dolgozott. Ekkor szembesultem en is eloszor ezzel, hogy a kulonbseg mindossze egy diploma.

Visszamentem tanulni, ugyanigy penzugyet vegeztem.


Most en is jobb korulmenyek kozott dolgozom.

Nem tudom mennyire nehez a szolnoki suli, csak biztatni jottem. Nem volt konnyu a munkat osszeegyeztetni a sulival de megerte. :)

ma 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet tudok érdemben némileg hozzá tudok szólni, csak hogy legyen egy másik nézőpont is. Mivel 9 évet húztam le a közlekedési szektorban a gazdasági területen. Ebből az elmúlt néhány év már a MÁV-Volán csoport égisze alatt történt, ami egy vidéki megyeszékhelyen volt. Itt nem tapasztaltam az általad leirt fizetési sávot, sőt meg sem közelítettem ezt, így úgy döntöttem hogy váltok és kiprobalom magam más területen is a verseny szférában, ahol már közelít a fizetésem az általad írthoz. Ugyanúgy pénzügy-számvitel szakon végeztem én is a kérdésben szereplő intézményben. Nem annyira vészesen volt nehéz elvégezni, bár én nappali tagozaton voltam annó. Csak arra akarok kilyukadni, hogy egy ember véleménye alapján alkotva egy véleményt nehogy csalódás érjen a későbbiekben, így a bérek terén.
ma 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!