Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakran fordulhat...

Mennyire gyakran fordulhat elő az, hogy valaki átlag kettes tanuló volt általánosban ( esetleg középsuliban is) azután meg mégis összehoz egy négyes-ötös érettségit, egyetemre megy és el is végzi azt?

Figyelt kérdés

okt. 20. 21:09
A kérdező szavazást indított:
Nem gyakran, de előfordul
Gyakran előfordul
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megbuktam középsuliban, majd összeszedtem magam és két emelt érettségit tettem, mindkettő 90%+ a többi közép is átlagban 80%-ot értek el. Ugyan még nem jártam ki az egyetemet, de vélhetően nem fog gondot okozni. Persze ehhez elképesztő önszorgalom és fegyelem kellett.
okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért volt kettes tanuló. Ha lusta volt, vagy történt valami olyan dolog, ami hátráltatta a tanulásban (pl. betegség vagy családi okok), akkor lehet, hogy egy kis igyekezettel tud teljesíteni akár az egyetemen is. Ha viszont valaki a képességei miatt volt végig kettes a suliban, akkor az egyetem felejtős.
okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam jó tanuló gimiben. (Állandóan bukásra álltam valamiből, és hármasnál jobb jegyem nem nagyon volt 12.-ig. Érettségim négyes lett, de nem azzal kerültem be, hanem pár évvel később letettem az adott szakhoz szükséges érettségit, majd elvégeztem az egyetemet. Azt, amit egyetemen tanultam egyáltalán nem tanultam a gimiben.


Középiskolában nem tudtam hogyan kell tanulni úgy, hogy meg is maradjon.

okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban hármas tanuló voltam, majd 9.-ben lett több kettesem is. Matekból pedig legalább két félévben is megbuktam. 11-12-re azonban sokat javítottam és addigra inkább már négyes tanuló voltam (matek és a közgazdaság ekkor is kettes volt). Az érettségin pedig földrajz 4, matek 3 (pár pont és 4-es), angol 5, magyar 5, emelt töri 5 lett. Pár évvel később a matekot megismételtem és az is ötös lett. Azóta pedig van 3 diplomám, amiből az egyiket külföldön szereztem.


Szerintem nem ez a jellemző, a legtöbben inkább rontanak idővel. De semmiképp se lehetetlen, szóval, ha épp ebben a helyzetben vagy, akkor mindent bele!

okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged ragadd meg, felnőtt fejjel más lesz a tanulás mint gimiben.
tegnapelőtt 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam jó gimiben, kb 3-as lehettem, mert nem érdekelt. Ittam, meg buliztam, ennyi érdekelt, más nem.

Volt olyan érettségim amin megbuktam írásbelin, és csak szóbelivel lett meg, két ilyen tárgyam is volt.

Most eltelt pár év, egyetemre járok jogász szakon, és ötös vagyok majdnem mindenből. Célom az Erasmus, TDK, és a végén akár a PhD is.

tegnapelőtt 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy milyen gyakran, arról nincsenek statisztikák. De hogy soha a büdös életben nem fogom elfelejteni az egykori matektanárom fejét, mikor 4 évig kegyelem kettessel engedett át és 12.-ben is azt traktálta belénk, hogy a 12 pontot szerezzük meg, aztán szóbelin átlök majd a kettesért (ilyenkor mindig rám nézett), majd júniusban javította a 70%-os matek érettségim:)))) a kis 4-5ös kiskedvencek meg 2-es, 3-okat írtak.
tegnapelőtt 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!