Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért voltam rossz tanuló...

Miért voltam rossz tanuló általános iskolában, ha a középsuliban kiemelkedően teljesítek?

Figyelt kérdés

Általános iskolában sosem értem el a négyes átlagot, sok kettesem és hármasom volt a bizonyítványomban. Mindig 3.00 és 3.50 között teljesítettem. Egy gyenge, falusi iskolában jártam ki a nyolc évet. Akármennyit tanultam, készültem a dolgozatokra, 60-70%-nál többet nem értem el (ritkán sikerült, de nem volt jellemző).

"Fiam, 78%-os ERŐS közepesre sikerült." - ezt hallgathattam éveken keresztül "erős közepes tanuló vagyok". Úgy éreztem, hogy engem a háttérbe szorítottak, mert a tanárok csak a kis kedvenckéikkel foglalkoztak leginkább. A következő osztálytársaim voltak csak ötös tanulók: az iskola igazgatóhelyettesének a lánya (gyűlöltem), a falu óvodavezetőjének a fia, a polgármester titkárnőjének a lánya. A többiek négyesnél jobbak nem voltak.


Sztori 1:

Miért utáltam az igazgatóhelyettesnő lányát? - Mert hetedikben megtudtam, hogy az anyja elkérte a tanárkoktól a leendő dolgozatok megoldásait és így mindig bemagolta a válaszokat. Nos, az egyik irodalom TZ előtti nap láttam a nagyszünetben, hogy az egyik asztalnál az i.h.nő, a lánya és az osztályfőnök egyeztetik a TZ megoldásokat, majd betette a lány a táskájába és bevitte a lány az osztályterembe a táskáját. Hát nem kellett egyebet csinálnom, jól megszívattam; meglovasítottam a megoldókulcsot és jól bemagoltam másnapra. Képzeljétek el, 92%-os lett a TZ-m, az i.h. lányáé meg alig hármas. Hogy meg voltak lepődve a tanárok és az osztálytársak! :DDD

Később ez a lány egy erős kéttannyelvű gimibe jelentkezett. Vért izzad, szó szerint, állítólag csak hármas tanuló. Nincsen ott már anyuci meg apuci, akik egadják a megoldásokat a dolgozatra.

Így könnyű jó jegyet szerezni... Egyszerűen egy undorító csaló!


Sztori2:

Hetedik év végén minden tantárgyból lehúzták az átlagomat. Például irodalomból 4.1 voltam, mégis hármast adott, mert "ha csak a második féléves értékelést nézem, akkor csak 3.9 az átlagod, úgyhogy hármast fogsz kapni, mert súlyozottan kell számolni". Bezzeg az i.h. lánya ebből a tantárgyból megkapta 4.4-re az ötöst, miközben a 2. félévben volt egyese is... Minden gyenge tanuló utálta őt (köztük én is). Ugyanígy voltam a többi tantárgynál is, sosem kerekítették fel, nekem legalábbis a jegyeimet. Az átlagod 2.8 csak?? Ez kettes! 3.8, németből?? Középhaladó hármas!


A tanárok el akarták hitetni velem, hogy a tudásommal sosem fogok leérettségizni. Matematikából és földrajzból 7. osztályban majdnem megbuktam, még a bukási értesítőt is kiküldték a 3. negyedévben.


Sztori3:

A takarítónők postázták ki ezeket a "hivatalos leveleket" a faluban, mert az iskolának nem volt pénze postai úton kiküldeni a leveleket :DD


Ennek ellenére 5 éves szakgimibe jelentkeztem, kereskedelmi értékesítőnek, de a tanárok már pedzegették, hogy úgyse fog sikerülni letenni, mert ahhoz erős matematikai tudás kell, úgyis abbahagyom.

Az írásbeli felvételim (összesítve) 80%-os lett és fel is vettek.


Az új suli hatalmas változást hozott az életemben; a tanárok támogattak és kiválóan tanítottak, az osztálytársak normálisabbak voltak. Az egész sztoriból az a lényeg, hogy 9-10-11. osztályban kiemelkedően teljesítettem, mindig elértem az ötös átlagot, matekból és természettudományból mindegyik évben jeles voltam (miközben 7-ben majdnem megbuktam belőlük), németből kitűnő voltam (általánosban 2-3 voltam). Kilencedikben egyedül irodalomból és 2 szakmai tantárgyból voltam négyes. 11.-ben letettem az előrehozott szakmai vizsgámat, kitűnő eredménnyel elvégeztem.

Még versenyeken is voltam; humán tantárgycsoportból 10. osztályban regionális szinten 1. helyezett lettem, országosan 8. Szépíróversenyen 2. helyezett, szakmai versenyen 3. helyezett lettem megyei szinten.

Mindezeket megmutattam (a bizonyítványokat, okleveleket) a nem éppen barátságosnak mondható volt ált. iskolai osztályfőnökömnek, aki csak annyit mondott erre, hogy "te azokhoz a diákokhoz tartozol, akik későn érőek". Semmi dicséretet nem kaptam (nem mintha szükségem lett volna rá, de azért mégiscsak mondhatott volna egy gratulációt)

Most 12-es vagyok, jelenleg 4.58-as az átlagom, idén tervezek németből középszintű érettségit tenni, majd 13. év végén fogok magyarból, matekból és töriből.


A mai napig nem értik se a szüleim, se én, hogy általánosban mi volt velem a probléma. Vagy lehet nem is én velem volt a gond? Valószínűleg ez már sosem fog kiderülni, mindenesetre egy életre megtanultam, hogy az általános iskolai jegyek semmit sem jelentenek senkinek se.



2021. okt. 27. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Talán mert azóta felnőttél, talán mert azóta megkomolyodtál, talán mert azóta céltudatosabb lettél, talán mert most más közegben vagy, ami jobban motivál a tanáraid meg a többi diák miatt is, vagy még ezer ilyen. Miért olyan fontos, hogy pontosan mi az oka? Egyébként valószínűleg egyszerre több oka is van. Az a lényeg, hogy jó az irány, örülj neki, maradj ilyen.
2021. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Sokminden függ a tanárok hozzáállásától is
2021. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első két válaszoló írja.


Plusz az se mindegy, hogy a mostani iskolád mennyire "erős". Én 9-11. osztályban egy közepesen erős gimibe jártam, 4-5-ös jegyeim voltak. 12. osztályban átjelentkeztem egy gyenge iskolába (sokkal közelebb volt, és egészségügyi okok miatt nem volt lehetőségem távolabbra utazni), és kb. nulla tanulással én lettem az iskola legjobb tanulója, kb. mindenből dicséretet kaptam, odáig voltak értem a tanárok. Szóval nem mindegy, hogy milyen erős iskolába jársz.

2021. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért teljesítettem jobban középsuliba, mert felnőttem a tanuláshoz, megtanultam tanulni ês tudtam magam motiválni.
2021. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!