Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek hiányzik az...

Ha a gyerek hiányzik az iskolából, a tanárnak mennyi időn belül kell beírni a hiányzást a Kréta naplóba? Van erre szabály?

Figyelt kérdés

Szabályos, hogy az osztályfőnök az egész hónap összes hiányzását egyszerre írja be a következő hónap elején? Így amikor látom, hogy mikor hiányzott a gyerek, már nincs mód igazolni, mert zárja a hónapot....

Nem átlagos, az biztos, de létezik szabály, ami a rendszeres adminisztrót megköveteli?

Úgy érzem, jogom lenne tudni aa hiányzások aktuális számát, de sosem tudom... Ráadásul ha nem írtam fel, hogy melyik napot akartam szülőivel igazolni, végig nem látom.... Aztán meg késő, zárja...



ma 02:51
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Törvénytelen.


Így kritikus mennyiségű igazolatlan hiányzás esetén a családi pótlékot is megvonhatják, a GYV ellenőrzés alá vonhatják a gyereket.


Ha a gyerek beteg, telefonálj be az ofőnek. Annak nyoma van, meg e-mailben is jelentsd be.


Tedd szóvá a szülőin, hogy ez nem törvényes. Mindenről, jegyekről is naprakésznek kell lennie.


Csak úgy tudod követni a gyereked haladását, és ha gond van, segíteni neki.

ma 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én sulimban csak két hétre visszamenőleg tudom beírni az órákat. Tehát nálunk nem lehet most beírni a szeptember eleji hiányzásokat és jegyeket. Gondolom ezt iskolánként más.

Mivel a gyereket több tanár is tanítja ezért csak feltűnik hogy például szeptember 9-én a gyereknek van hat órája és 5-re beírták hiányzónak akkor a hatodik tanórán is hiányzott.


A kréta kitöltésének szabályt az iskola fenntartójának keresd. Nincs központilag rendeletbe szabályozva tudtommal.

ma 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!