Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha hülye...

Mit csináljak, ha hülye vagyok a matekhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék programtervező informatikára menni, de a matek nem megy, buta vagyok hozzá. Hiába gyakorlok, elém kerül egy feladat, sokszor csak nézek, hogy én most ezzel mi a fenét kezdjek. Ha van benne egy azonosság, azt nem ismerem fel, ha ki lehet emelni, azt szinte biztos, hogy elrontom... mit csináljak?
ma 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Fordulj magántanárhoz. Nem vagy hülye!

A matematikai gondolkodást nem tanították meg neked. Sosem késő.

ma 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem jutnak eszembe dolgok, pl. ha zárójelben van egy összeg, zárójel előtt minusz, és ha felbontjuk a zárójelet, akkor az összes összeadás kivonássá változik, meg ilyenek.

...

ma 10:56
 3/10 A kérdező kommentje:

Figyelni se tudok sokszor, csak nézek ki a fejemből. Sosem voltam egy lángész, de minél idősebb vagyok, annál tompább az agyam.

Az egyik ismerősöm egyetemi matektanár, idén ment nyugdíjba. Hihetetlen, hogy ennyi idősen hogy vág az esze, én meg fele annyi idősen olyan tompa vagyok, mint egy darab kő.

ma 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne menj ilyen szakra.
ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogyan gyakorolsz?


Egyébként matektól függetlenül: az olyan készség, amit leírtál, hogy megérted egy absztrakt nyelv szintaxisát, értelmezni tudod ismeretlen példában is, illetve újat tudsz vele alkotni, na, pont ez egy programozó számára az egyik legfontosabb.

ma 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

“ Nem jutnak eszembe dolgok, pl. ha zárójelben van egy összeg, zárójel előtt minusz, és ha felbontjuk a zárójelet, akkor az összes összeadás kivonássá változik, meg ilyenek.”



Pont ez a lényeg. Ennek nem “eszedbe kéne jutnia” mintha egy szabaly lenne, hanem ha megerted mi tortenik akkor trivialisan latod hogy mi van. Az egesz matek ilyen, nem szabalyokat kell bemagolni, hogy ha ezt latod akk azt kell csinalni, hanem meg kell erteni mi miert tortenik. Es ebben segithetne egy matektanar.

ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5


"Hogyan gyakorolsz?"


Vettem matekkönyveket, és előfizettem a mateking kurzusára, azokból gyakorlok.


A programozás sokkal, SOKKAL könnyebb, mint akárcsak a 9.-es matek! Ott szépen megtanulja az ember a nyelv alapjait, értékadás, vezérlési szerkezetek, stb. Aztán utálja megtanulja a frameworköt, mit hogyan mi merre, és akkor már tud írni egyszerűbb programokat. Aztán megtanulja a tervezési mintákat, a clean code-ot, stb. Ehhez képest a 9.-es matek rakétatudomány.


#6


"Az egesz matek ilyen, nem szabalyokat kell bemagolni, hogy ha ezt latod akk azt kell csinalni, hanem meg kell erteni mi miert tortenik. Es ebben segithetne egy matektanar."


Hát de vannak pl. a nevezetes azonosságok, azokat meg kell tanulni. Különben honnan tudod, hogy egyáltalán léteznek?


Van mondjuk egy ilyen egyszerűbb feladat: [link]

Ha már odáig eljutok, hogy felfedezem, hogy a számlálóban van egy nevezetesség, akkor már örülök magamnak. De átalakítani pl. már nem tudom, vagy ha esetleg mégis, akkor ott elakadok.

Mert azt látom, hogy a nevezőben hasonló alakú tagok vannak, és érzem, hogy ezzel valamit lehetne kezdeni, de hogy mit, arról fogalmam sincs.

ma 13:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a matek sokkal szigorúbb is, mint a programozás. Programozásban azért lehet kreatívkodni, matekban pedig, ahogy én észrevettem, egyetlen jó megoldás van, és neked fel kell venned azt a gondolatmenetet, különben rossz lesz a végeredmény. Ha pl. egy feladatban észre KELL venni, hogy ott lehet egyszerűsíteni a törtet, de te nem veszed észre, akkor onnantól bukta. A matek rideg, szigorú és kegyetlen :(
ma 13:12
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ehhez képest a 9.-es matek rakétatudomány."


. Értem, szóval trollkodsz.

ma 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Abszolút nem trollkodok.
ma 14:09

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!