Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani ezt a...

Hogyan lehet megoldani ezt a hatványozós feladatot?

Figyelt kérdés

Egy középiskolás feladatról van szó. Elakadtam!


Eredeti feladat:


[link]


Számolásom:


[link]


Most már utólag tudom, hogy a hatványalapokat át kellett volna írni a 3 hatványaiba, de mindegy.


Van itt valaki, aki le tudná nekem vezetni a helyes megoldást?


ma 16:01
 1/8 anonim válasza:
A hatványban a negatív kitevő azt jelenti, hogy... a^-b = 1/a^b ... bocsi, hogy nem leírva küldöm, úgy könnyebb lenne. Szóval mivel 9^4 = 6561, ezért 9^-4 = 1/9^4 = 1/6561 ... a többi innen már meglesz szerintem. :)
ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Továbbá, tudom, hogy ez nem a reklám helye, de nézz rá a YouTube-on a Zseni Leszek csatornára. Nekem sokat segített anno.
ma 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1


Az 1/6561-ig én is eljutottam, de túl gyanús volt nekem az a nagy szám, ezért újra kezdtem a számolást.

ma 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Már az első lépés hajmeresztő és nem szakszerű
ma 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


Mi a baj, és hogyan kell jól csinálni?

ma 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindent azonos alapra hozol, utána hatványozás azonosságai
ma 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogyan hozom őket azonos alapra?

Ez ugyanaz, mintha közös nevezőt keresnék?

ma 18:39
 8/8 anonim ***** válasza:

9^-4 = (3^2)^-4 = 3^-8

81^-1 = (3^4)^-1 = 3^-4

27^-4 = (3^3)^-4 = 3^-12

3^-4 / 3^-12 = azonos alapú különböző kitevőjű hatványt úgy osztok, hogy a kitevőit KIVONOM egymásból: (-4-(-12))=8, tehát a tört értéke 3^8

3^-8 * 3^8 = azonos alapú, különböző kitevőjű hatványt úgy szorzok, hogy a kitevőit ÖSSZEADOM, tehát (-8+8)=0, vagyis 3^0, ami = 1.

ma 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!