Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kötött felhasználású diákhit...

A kötött felhasználású diákhitel tényleg kamatmentes?

Figyelt kérdés

Most láttam, hogy van között felhasználású képzési hitel. Ha ezt felveszem, az egyetem automatikusan “fizetve lesz”? És ha egy félév 300.000 Ft, összesen négy félév, akkor semmi dolgom sincs amíg végzek, csak egyetem után visszafizetni pontosan 4x 300.000 Ft-ot?

Ha nappalis vagyok és most felveszem, de közben levelezős leszek (ami ugyanannyiba kerül) akkor az nem befolyásol semmit ugye?


ma 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, teljesen kamatmentes. Mi 9 éve vettük fel, azóta alaposan elinflálódott a pénz, tehát reálértéken sokkal kevesebbet fizetünk most vissza (először a törlesztési moratórium, majd újabb hallgatói jogviszony miatt sikerült elhúzni ennyi ideig).
ma 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!