Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A képzési diákhitel igényelhet...

A képzési diákhitel igényelhető abban az esetben, ha a diákhitel pluszt (a kamatmentes, amit már megszüntettek) még törlesztem?

Figyelt kérdés
Vagy ha képzésit nem lehet, akkor a szabad felhasználásút igen?
júl. 15. 16:36
 1/6 A kérdező kommentje:

A képzésinél ezt találtam:

"Nincs korábbi diákhitel szerződésből eredő lejárt tartozás

Amennyiben korábban kötöttél már a Diákhitel Központtal bármilyen típusú kölcsön- vagy hitelszerződést, és ezen szerződésedből eredően lejárt tartozásod van, annak kiegyenlítéséig sajnos újabb hitelt nem igényelhetsz, illetőleg akkor sem tudjuk teljesíteni hiteligénylésedet, ha korábbi tartozásod a Diákhitel Központ részéről elengedésre került."


Szerintem nekem nem "lejárt tartozás"om van, de azért inkább megkérdezem.

júl. 15. 16:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor lejárt a tartozás, ha lejárt a fizetési határidő. Ha rendesen és időben törleszted akkor lehet, amennyiben az adósságfék szabályainak megfelelsz.
júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Képzési hitel feltétele még:

"a képzési díj 20%-ának megfelelő önerő befizetését igazoló okirat (a felnőttképző által kiállított számla, vagy az átutalási tranzakció képernyőképe, esetleg egyéb dokumentum) feltöltése általad elektronikus formátumban (.pdf, .jpg, .tiff, vagy .png) Diákhitel Direkten"


Csak akkor kapok pénzt, ha 20%-ot már befizettem az egyetemnek?

júl. 15. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor most egyetemre jársz vagy felnőttképzésre? Nem mindegy. Egyetemnél a sima diákhitelt 2 kell neked, ott nem kell önerő, leegyeztetik hogy mennyi a díj, te megadod hogy mennyit akarsz ebből hitellel állni, a többit meg simán kifizeted az egyetemnek.
júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem is a megfelelő hitelt nézem. A "Képzési"ről írtam eddig, de a diákhitel 2 kell valószínűleg.


#2 Köszi a választ.

júl. 15. 17:01
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Egyetemre.

Nem rég kaptam az értesítést, hogy átraktak önköltséges képzésre. Most próbálok utána nézni, hogy mi kell nekem. Nem voltam vele tisztában, hogy ennyi fajta diákhitel létezik még. Elnéztem.

Köszönöm a segítséged.

júl. 15. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!