Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha magyartanár szeretnék...

Ha magyartanár szeretnék lenni, középiskolában ehhez mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom, rá kell erősítenem magyarból. De sajnos nálunk nem mindig olyan az oktatás színvonala. Szóval ha egy átlag közoktatásbeli színvonalhoz képest nem tudok annyira sokat magyarból, ezt még behozhatom az egyetemen/elég amit ott tanítanak, vagy máris spuri magántanárhoz?

Illetve hát nyilván próbálok magánszorgalomból is tanulgatni, csak nem mindig tudom, hogyan.



ma 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy jó érettségit összehozni 2-3 tantárgyból, hogy fölvegyenek.

Amúgy meg elsőre egy-két jó összefoglaló könyvet mondanék:

[link]

[link]

Még jobb, ha találsz valakit, akár egy szakost vagy végzettet, aki tud mutatni dolgokat.

ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek megvannak a szaktárson is, könyvtárból vagy suliból talán elérhető:

[link]

[link]

Vagy fizikai példányt is kereshetsz akár iskolai, akár a legközelebbi könyvtárban.

ma 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass sokat, írjál olvasónaplókat is.

A nyelvtani dolgoknak is utána nézhetsz.

Gyűjthetsz nyelvjárási szavakat, ami a te vidékedre jellemző.

Nyelvtörténeti dolgokat is olvashatsz.

A pontokhoz meg csinálj nyelvvizsgát vagy emeltezz nyelvből is.

ma 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó úton haladsz, az emberek 90 %-a képtelen helyesen leírni azt, hogy magyartanár :)

Én eü szakközépbe jártam, ahol kb utolsó szempont volt, senkit nem érdekelt a magyar, ezért ilyen volt a követelmény is. De abból indultam ki, hogy a tanárnő nyilván úgy kezdte a pályát, hogy csupa érdeklődő, okos diákja lesz, ezért biztosan örülni fog, ha elmondom a terveim. Így is lett. Nyugodtan szólj neki, hogy te ezzel tervezel, és segíteni fog.

ma 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!