Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolában se kémiát, se...

Középiskolában se kémiát, se fizikát nem tanultam, mégis gépészmérnöki szakra jelentkeztem, ahol mindkettő lesz. A nyáron szeretném magam felzárkózni, ki milyen könyvet ajánlana ehhez?

Figyelt kérdés

júl. 15. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Egy nyár alatt egyedül nem fogod tudni behozni.

Olvasgasd a 4 gimis könyvet mindkét tantárgyból.

júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj inkább rá, itt már nem fogod tudni megváltani a világot, vagy amit az első mondott olvasgasd a középiskolai könyveket.
júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A Holics László féle "Fizika" vagy "Fizika összefoglaló" nagyon jó indulás lehet. Több van bennük a középiskolai anyagnál, de előismeretet nem kívánnak és jó alapod lehet az egyetemi fizikához. A kémia miatt pedig ne aggódj, gépészmérnök szakon ez nem komoly.
júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Monjdjuk a kémia nem olyan komoly, de nulla fizikával te ezt komolyan gondoltad? Nem bántásból kérdezem, komolyan érdekel.
júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen komolyan gondoltam, nekem is kétségeim voltak, de megkérdeztem a fizika és a kémiatanárt is a sulibmban, hogy szerintük rossz ötlet-e, és azt mondták, hogy nem. Vért izzadva de megoldható szerintük, majd kiderül :)

A szakma amit középiskolában tanultam nem érdekel, szeretnék valami újat kipróbálni.

júl. 16. 18:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is a fizika lesz a legnagyobb gond.

Én a BME-n gépész szakosoknak rendszeresen tanítok analízist és algebrát. Sajnos olyan sűrű a tananyag és olyan gyorsan kell haladni, hogy aki alapból nem tanult emelt matekot a gimiben, az elvérzik.

Ha tanultál is emelt matekot, akkor is el kellene mélyedni a határérték, deriválás, integrálás trükkjeiben.

júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A BME-t így felejtsd el,itt még a 2 emelttel érkezőknek is szoktak nehézségeik akadni,nemhogy annak aki a Newton törvényeket se tudja.Egy gyakorlatiasabb intézménybe jelentkeznék a helyedben ( nem tudom melyik intézményt jelölted meg ), ahol inkább a műhelygyakorlatokon van a hangsúly,nem pedig a töménytelen elméleten.
júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van emelt matek érettségim, 89%-os, a matekot szeretem is (az analízist és a linalgot méginkább). Miskolcra jelentkeztem egyébként.
júl. 18. 10:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Ohh így más a leányzó fekvése :). Ilyen eredménnyel valszeg a top 15 %-ban leszel,aggódnod nem nagyon kell.
júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
OE-n meg általában ezek az első féléves tárgyak épp, hogy felzárkóztatnak. Másodéves gépész hallgató leszek, tapasztalaim alapján írom.
júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!