Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet egy olyan...

Miért nem lehet egy olyan középiskolát létrehozni, ami egy gyengébb képességű diák esetében nem arról szól, hogy "átcsússzon" az érettségin, hanem mikor kijön onnan, akkor magabiztos, valódi tudása legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, ugyanis nem azt látom, hogy a középiskola építene engem, hanem azt látom, hogy lehúz.

Egyszerűen nincs idő arra, hogy jobban elmélyüljek a tananyagban, hogy megértsem az összefüggéseket, ugyanis annyira túlterhelnek, hogy csak annyit tudok megtanulni, ami éppen elég ahhoz, hogy ne bukjak meg.


Fájdalom, de mire leérettségizek, úgy jövök majd ki az iskolából, hogy egy idegen nyelvet sem sikerült rendesen elsajátítanom. Hiába lesz beleírva a bizonyítványba, hogy jeles, az tulajdonképpen csak annyit jelent, hogy visszabüfögtem ami a jegyzetekbe le volt írva, de valódi, társalgási szinten nem beszélek angolul.


Akkor mi értelme volt 4 évig "tanulni" ezt a nyelvet??


Ugyanez vonatkozik más tantárgyakra is.


ma 08:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A gyengébb iskolákban annyi történik, hogy az ember könnyebben eljut az érettségiig.

De ugyanazt az érettségit írja meg az is, aki az ország leggyengébb, és az ország legjobb iskolájába járt.

Mindez azt jelenti, hogy a gyengébb képességű diáknak a végeredményt tekintve sem így, sem úgy nem lesz tudása, csak papírja.

ma 11:58
 12/14 A kérdező kommentje:
Még valami: a gyenge iskolákban sok a balhés, kötekedő diák. Aki okos, az a sajat biztonsága érdekében is eliz ginbáziumba megy, ahol kevesebb valószínűséggel lesz tanúja annak, hogy pl. a balhés diák családja bejön, és megverik a tanárt.
ma 12:07
 13/14 anonim ***** válasza:

11: Miért ne lenne tudása? Ez a diákon múlik. Ha nem veszi komolyan, akkor persze nem lesz. De a tanár vagy a szülő nem tud a diák helyett tanulni, készülni, foglalkozni az anyaggal.

Gyenge balhés iskola és az elit gimnázium között azért elég sok minden van még. Szakközép, gimnázium, de szakmunkás is. Pl. balhés kötekedő fodrásztanulók nem túl gyakoriak :)

Idióta és mentális sérült diákok meg ugyanúgy vannak az elit gimiben is.

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13


Mint említettem, minél gyengébb egy iskola, annál nagyobb valószínűséggel találkozol kötekedő, tanárverő, drogos stb. diákokkal.

Hülyék mindenhol vannak, csak nem mindegy, hogy 2 hülye van az osztályban, vagy az egész osztály az!


Ez a munkahelyre ugyanúgy igaz. Elit munkahelyen kevesebb valószínűséggel találkozol hülyékkel. Ellenben egy régi haverom mesélte, hogy az ő munkahelyén, milyen "szedett-vedett" társaság van.

ma 13:12
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!