Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet egy olyan...

Miért nem lehet egy olyan középiskolát létrehozni, ami egy gyengébb képességű diák esetében nem arról szól, hogy "átcsússzon" az érettségin, hanem mikor kijön onnan, akkor magabiztos, valódi tudása legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, ugyanis nem azt látom, hogy a középiskola építene engem, hanem azt látom, hogy lehúz.

Egyszerűen nincs idő arra, hogy jobban elmélyüljek a tananyagban, hogy megértsem az összefüggéseket, ugyanis annyira túlterhelnek, hogy csak annyit tudok megtanulni, ami éppen elég ahhoz, hogy ne bukjak meg.


Fájdalom, de mire leérettségizek, úgy jövök majd ki az iskolából, hogy egy idegen nyelvet sem sikerült rendesen elsajátítanom. Hiába lesz beleírva a bizonyítványba, hogy jeles, az tulajdonképpen csak annyit jelent, hogy visszabüfögtem ami a jegyzetekbe le volt írva, de valódi, társalgási szinten nem beszélek angolul.


Akkor mi értelme volt 4 évig "tanulni" ezt a nyelvet??


Ugyanez vonatkozik más tantárgyakra is.


ma 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Lehet, csak nem érdeke, hogy okos emberek legyenek az országában.


Nem állami iskolák vannak ilyenek, de az ottani tanulás sok pénzbe kerül.

ma 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmész egy Waldorf, vagy más alapítványi iskolába ott személyre szabottan foglalkoznak veled havi x forintért.

A közoktatásban mindenkinek ugyanazt mondják el ugyanúgy. Habte gyengébb vagy akkor vagy otthoni tanulással vagy különtanárral tudod pótolni a hiányosságaidat.

ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1


Szomorú!


Pedig én tényleg meg szeretném tanulni az angol nyelvet, de egyszerűen nem hagynak arra időt, hogy mélyebben tanulmányozzam pl. az igeidőket.

Mindegy. Majd az iskola után megtanulok angolul rendesen...

ma 09:03
 4/14 A kérdező kommentje:

#2


Bejárok az iskolába, de nem azért, hogy tudást szerezzek, hanem azért, hogy papírt kapjak majd a végén. 🤣


Papírom lesz, de tudásom nem. 🤣

ma 09:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy osztályban kb 25-30 diák van tantárgyakként különböző képességekkel. Lehetetlen olyan középiskolát csinálni ahol mindenkit a képességeinek megfelelően oktatnak.


Az angol az amit a netről is meg lehet tanulni. Tele van a net oktató videókkal.

ma 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vannak gyengébb középiskolák, viszont ez nem jelenti azt, hogy ott okosabb lesz, vagy magabiztosabb.
ma 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
#5 De lehet, csak pénzbe kerül. Neki pedig másra kell a pénz.
ma 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Menjél gyengébb iskolába.

Nem mondom, hogy szerettem tanulni, de mégis van olyan, aminek érzem konkrét hasznát így sok-sok év múlva is. Főleg a nyelvtanulásnak. Pedig nem tudtam normálisan társalogni, mikor befejeztem a középiskolát. De olyan jó nyelvtani alapot adott, amire már könnyű volt a való életben megszerzett gyakorlatot ráépíteni.

És sok ilyen van még. Pl. saját munkahelyemen is sokszor meglepődöm, hogy sokaknak olyan alapok is hiányoznak, mint a százalékszámítás. És ez nem valami elvont hülyeség, hanem normálisan használható tudás.

ma 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Én meg kimondottan jó képességekkel rendelkezőként nem értem, miért kell gyengéket beszuszakolni egy gimnáziumba. Én tanulni mentem oda, nem azért, hogy heti két matekon unatkozzak, csak mert a gyengék miatt nem lehet haladni.

Keress a képességeidnek megfelelő iskolát, amit átlag terheléssel is teljesíteni tudsz.

ma 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Elvileg egy jó gimnáziumba annak kéne menni, akinek vannak továbbtanulási tervei. Azért felesleges, hogy csak átcsússz az érettségin.

Lehet mást is tanulni, ha neked ez nem jó. Egy jó szakmát, vagy olyan iskolába menni, ami szakmát is és érettségit is ad.

Vannak lehetőségek bőven.

ma 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!