Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki nyelvészetet akar...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

Ha valaki nyelvészetet akar tanulni,akkor milyen érettségi eredmények után jelentkezhet az ezzel foglalkozó egyetemekre?

Figyelt kérdés
Engem régóta foglalkoztat ez a kérdés,bár most harminchét évesen kezdtem el gondolkodni azon,hogy szívesen elkezdenék olyan egyetemre járni,ahol meg lehet szerezni a nyelvész diplomát.

tegnap 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelenleg itthon kétféle "nyelvész" diplomát lehet szerezni: elméleti és alkalmazott nyelvészet a nevük. Mindkettő mesterképzés, tehát előtte el kell végezni egy olyan alapszakot, amit ehhez elfogadnak. Ezeknek a listáját a felvi.hu-n megtalálod, ilyen pl. a kommunikáció-médiatudomány és az anglisztika.
tegnap 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen A Segítséget.
tegnap 22:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a kérdésre gyakorlatilag nem válaszoltam. Nem kellenek hozzá kifejezetten jó érettségi eredmények, de: egyrészt bármikor újra lehet érettségizni bármiből (ezáltal jobb eredményt = több pontot szerezve); másrészt most már az intézmények maguk dönthetik el, hogy mire adnak pluszpontot. Sok egyetemen felvételi vizsgát is tartanak. Ennek mindenképpen érdemes utánanézni, és csak ezen információk birtokában dönteni arról, hogy számodra mi lenne a leginkább célravezető.
tegnap 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!