Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi napot foglalkozol egy...

Mennyi napot foglalkozol egy héten a tanulással az egyetemen?

Figyelt kérdés

2022. jan. 23. 11:46
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
5
6
7
0
17 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt így nehéz megválaszolni. Heti 4 nap van órám. Nem tanulok óráról órára, de nem is kell, mert részt veszek az órán, figyelek, jegyzetelek, mindent értek. (Ha nem, akkor zh előtt kicsit stresszesebb a felkészülés)

Talán minden nap foglalkozom vele, mert ebben dolgozom, plusz ha valamelyik szaktársnak kell segítség, akkor segítek. Durvább időszakban zh-k előtt minden tárgyra rászánok minimum fél napot.

Vizsgaidőszakban amíg nincs meg minden vizsga, addig csak tanulással foglalkozom, minden nap. Így decemberben/január elején végzek. Ez elég egy 4,6-os súlyozott átlaghoz.

Szóval a tanulással majdnem minden nap, de konkrétan az egyetemre keveset. Persze nehéz megmondani, hogy amit tanulok, az az egyetemre van-e. Mert ugye a téma ugyanaz, csak nem az egyetem miatt tanulom.

2022. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozni minden nap foglalkozom vele, csak nem mindig ugyanannyit
2022. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz meghatározni mert minden nap, de ez nem azt jelenti, hogy akkor egész nap tanulok és ez ilyen tervszerű, beprogramozott napirend az életemben. Most éppen heti 3 napon voltak óráim, de mindegyik órámra folyamatosan készülnöm kellett a szorgalmi időszakban és emiatt minden nap kellett időt szánnom rájuk pl. olvasni, beadandót írni, prezentációt készíteni, jegyzetelni. Valamikor több, valamikor kevesebb időm jutott rá, igazság szerint sosem mértem. Általában délután szoktam nekiállni, valamikor estig, valamikor éjszakába nyúlóan, valamikor reggelig tanulok. Szóval változó. Most a vizsgaidőszak lazább, mert csak egy-két félév végi beadandóm maradt és azokat még decemberben megírtam, de vizsgáim most nem voltak. Ha vizsgáim is vannak, akkor azokat próbálom a lehetőségekhez mérten picit szellősebben beosztani és igazából annyi időt szánok a felkészülésre, amennyi időm éppen van.
2022. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Első félévben nekem heti 4 nap voltak az esetek többségében óráim.

Eleinte heti 4-5 napot tanultam, de aztán rájöttem, hogy semmi értelme ennyire előre készülni a vizsgákra, helyette átálltam arra, hogy a ZH-k előtt 1-2 héttel kezdtem el tanulni és csak egy, max kettő tantárggyal foglalkoztam egyszerre.

Szóval nekem nem vált be ez az óráról órára készülés.


4,0 átlaggal zártam az első szemesztert.

2022. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Szorgalmiban a beadandók, órai feladatok mondjuk heti 3-6 órát adnak ki, szeretem elosztani a tennivalókat.

Minden órán ott vagyok, jegyzetelek, figyelek, így ezzel is tanulok, de természetesen sok időt visz el. Heti 3 napon 8tol vagy 10től 17:30ig/19:30ig tartott most pl előző félévben. Negyedik napon csak délelőtt volt órám.


Zh-ra 2-3 napot tanulok (napi 2-6 órát), vizsgára 1-7 napot, napi 8-12 órát. Nyilván ez tantárgytól is függ.

Elméleti szakom van, így gyakorolni nagyon nem kell, csak megjegyezni a dolgokat.

2022. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
#1 Fogadjunk nem TTK-s vagy:D
2022. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én csak vizsgaidőszakban tanulok, meg persze ha zh van, meg a beadandókat szoktam megcsinálni. Nekem ez így jól bevált, és nagyon sokan csak vizsgaidőszakban tanulnak csupán.
2022. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
#6 Nem talált, matek szakos vagyok
2022. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!