Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Római jog: Mi a különbség a...

Római jog: Mi a különbség a pandekta, a kodifikáció és az institúció között?

Figyelt kérdés
Teljesen elvesztem. Az institucio is rendszerezi a magánjogot (Gaius), a iustinianusi kodifikáció is és a pandektarendszer (Heise) is. Most a korszakokon és tartalmon kívül mi is a fő különbség? Maga a fogalmak (mint szó és nem mint egyes műhöz kapcsolódó kifejezés) kb tök ugyanazt jelenti, vagy mégsem? Teljesen belekeveredtem… :D

#jog #jogász #ELTE #római jog #Iinstitutio #Pandekta
ma 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Kerdezed meg gyakon a tanártól, ezért jársz egyetemre.

Itt nem fogsz választ kapni

ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így hogy ezt elolvastam, előjött a ptsd-m. Kérdezd meg az évfolyamtársaidat vagy a tanáraidat, nem valószínű hogy itt releváns választ fogsz kapni.
ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy levelezős vagyok. Nem ismerek senkit, óra is teljesen online, nincs gyak., csak feltöltött panopto videók ill ppt-k, pdf-ek és jegyzetek. Biztosan egyszerűbb az egész, csak én bonyolítom túl, de jó lenne egy egyszerű magyarázat. 😅
ma 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Panenka volt az aki olyan viccesen rúgta a büntetőt, a prostitúció meg büncselekmény
ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 ezért nem kéne levelezőn jogot tanulni, mert ez annál komolyabb szak:)
ma 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Nem az első egyetemem, sokan elvégezték előttem is levelezőn. Az összes korábbi egyetemem szintén levelezős (igaz nem jog/humán terület), csak sikerül ez is.
ma 13:44

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!