Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy programtervező informatiku...

Egy programtervező informatikus diplomával hogy lehet keresni? És mennyit add hozzá ha van valami jó féle mesterképzésed mellé?

Figyelt kérdés

szept. 17. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

A diplomával sehogy. A mögöttes tudással lehet keresni. Ha nem vagy jó benne, akkor kb arra lenne jó, hogy az asztal alá rakd, hogy ne billegjen. Ha nincs tudásod, tapasztalatod szinte lehetetlen elhelyezkedni vele és nem is fog jól fizetni.

Ha jó vagy benne, szereted és sokat foglalkozol vele tanulmányi időd alatt is, akkor lehet szó milliós összegekről is.

Hallottam már olyat, hogy valaki diploma nélkül is kapott 1.5 milliót, mint programozó, de később formalitások miatt beiskolázták.

Meg hallottam már olyat is, aki diploma + 5 év tapasztalat után inkább elment pincérnek, mert nem talált olyan programozói munkakört ami fizetett is volna és így állítólag jobban járt anyagilag (persze azért keresgél mellette).

szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 IgaziÚriember ***** válasza:
46%

Nekem ilyen BSc végzettségem van + alkalmazott matematikus MSc / Statisztikus PhD.


Nettó 3,4 - 3,7 milliót keresek havonta (CHF - HUF árfolyamfól függően) full home officeból svájci cégnek orvosdiagnosztikai képfeldolgozó algoritmusokat fejlesztek patológiai szövetmintákon történő daganatos sejtek detektálására.

szept. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom miért lett lepontozva az utolsó csak mert sikeres? Izgin hangzik
szept. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én sem értem miért lett lepontozva a második válaszoló?!
szept. 19. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nem csak egy trollnak tűnik, aki kitalálta volna.
szept. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
A proginfón elvárják a kötelező szakmai gyakorlat teljesítését, de sokszor már a 2.évben elmennek gyakornoknak valamelyik céghez. Olyan nem fordulhat elő kvázi, hogy tapasztalat nélkül végzed el az egyetemet.
szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ha valaki úgy végzi el az egyetemet, hogy csak a kötelező 6 hétnyi szakgyak akkor nincs releváns tapasztalata mert ez oár hét semmit se jelent olyan kevés. Ez a gyakornokoskodás meg inkább csak Budapesten jellemző én vidéken tanultam mint mérnökinformatikus és a kötelező gyakorlaton kívül kb 0 lehetőség volt gyakornokoskodni így én és sok csoporttársam tapasztalat nélkül végeztünk.

szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk ez nem csak az IT-ra igaz, Budapesten 10-szer annyi meló van, mint az ország többi részében szummázva.
szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

Vidéki egyetemen voltam én is. Sok diák tartott programozás órákat, mert volt annyi tapasztalatjuk, mert nem csak a kötelező gyakot tudták le, hanem mellette dolgoztak is. Akár azon a helyen, ahol volt a gyak, vagy kerestek mást. Ha valaki értette úgy igazán, akkor diákként is megérte őket foglalkoztatni.

Persze sokan azért mennek ilyen szakra, mert jól fizet, de semmi közük az informatikához sem, nemhogy a programozáshoz.

Vagy ha ugye csak a kötelező tárgyakat tudja le valaki az nem sok mindent jelent egy nagy cégnek. Lehet tenni vizsgát különböző programozási nyelvekből, ami a diplomán felül is plusz pont, ha ezzel akarsz foglalkozni. Tényleg az egyetemi tanulmányokon felül is sok mindent kell hozzáadni ahhoz, hogy ebből tényleg jól tudj keresni és könnyen el tudj helyezkedni.

Hallottam olyat is, hogy ismerősnek a testvére kért fizetésemelést, mint programozó. Persze már így is valami 1millió forint körül keresett nettóba. Megadták neki az 1.5 milliót. Majd kapott egy jobb ajánlatot külföldön, akkor meg jött a kérdés, hogy 2 millióért lenne-e hajlandó maradni és azt is ugyan úgy megadták neki. Ilyen az, mikor valaki tényleg képzett, érti a szakmáját és megbízható. Tényleg eléggé hihetetlen, hogy itt Magyarországon belül valakit ennyire megfizetnek, de van rá példe. Persze cserébe van elvárás is, nem csak az, hogy kikerültél az egyetemről egy diplomával.

szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!