Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy tantárgyból kell-e vizsgázni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy honnan lehet megtudni, hogy egy egyetemi tantárgyból vizsgázni kell-e a félév végén vagy gyakorlati jegyet kapunk rá? Ez fel van tüntetve valahol?

(Miskolci Egyetem)



szept. 10. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlati jegy kifejezés se jelenti, hogy nem kell vizsgázni, nekünk a gyakjegyes tárgyaink is vizsgával zárultak, írásbeli, szóbeli, változó, hogy mi volt. De minden tanár el fogja mondani a követelményt.
szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
A mintatantervben ott van a tárgy mellett. A kollokviumok vizsga tárgyak és a szigoraltok is azok, a gyakorlatok/szemináriumok nem.
szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2# az csak "útmutatás" kollokviumnál is elfogadhat beadandót a tárgy teljesítéséhez vagy csak jelenlétet, és gyakjegyesnél is írathat a vizsgaidőszakban, tanárfüggő a dolog... általában az első órán megtudod, hogy mi lesz a követelmény a tárgy teljesítéséhez.
szept. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. igen, de az elég ritka,
szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4, a harmadik egyetemen tanulok, mindenhol volt ilyen. Még jelenleg az ELTE_ÁJK-n is van olyan tárgyam, ami koll, és beadandót írok belőle. (1 voltam)
szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4. Nem azt írtam, hogy ilyen nincs, de a kollokvium jellemzően vizsga. Nálunk így volt.
szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 elistvan ***** válasza:
Az egyetem honlapján szokott lenni tantárgylista félévekre lebontva egy excel file benne a követelményekkel, hogy kollokvium, vagy szigorlat vagy gyakjegy stb. De ha mindegyik tárgyból bemész az első órára azokból amit a félévben felvettél, ott rendszerint elmondják.
szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!