Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van ha nem elég hosszú a...

Mi van ha nem elég hosszú a diplomamunka?

Figyelt kérdés

Már fogalmam sincs mit írjak bele, és 120 000 karakternek kell lennie.

Ha nem elég akkor eleve elégtelen?



szept. 5. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jön jól a belső vagy külső konzulens segítsege, akik egész más szemmel nézik a dolgozatot. Érdemes a segítségüket kérnie ebben. Milyen szak vagy téma?
szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Bocs, most látom, hogy jogász.
szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

A középiskolai bedandóim egy könyvet is meg tudnának tölteni, mivel amit szeretek, arról imádok írni. Ugyanez van akkor is, amikor felelek, a tanár hallgattat el.


Ha nincs miről írnod/beszélned egy diplomamunkán, akkor nyilvánvaló, hogy amit tanultál, azt nem szereted, csak azért csináltad végig, hogy legyen egy diplomát. Tedd fel a kérdést, hogy megérte-e ez neked.

szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%

Még valami:


Talád meg a szépséget abban, amit tanulsz. Ha sikerül, akkor már az lesz a bajod, hogy nem lehet túlságosan sokat írni, pedig sok írnivalód van. 😅


#3 voltam

szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

"Ha nincs miről írnod/beszélned egy diplomamunkán, akkor nyilvánvaló, hogy amit tanultál, azt nem szereted, csak azért csináltad végig, hogy legyen egy diplomát." - Egyfelől mi van ha tényleg azért végezte csak el a szakot hogy legyen egy diplomája? Azért az emberek többségének van egy ilyen perverz vágya, hogy jól fizető szakmában szeretne elhelyezkedni.

Másfelől én szerettem a szakot amit tanultam, mégis szívtam a szakdogával, mert kb a minimum 2/3-a elég volt hogy bemutassam a témát, levezessem a hibákat és kidolgozzam a megoldásokat. A többi meg már csak rizsa volt hozzá, dehát vannak akik a semmiről is órákat beszélnek.


Kérdező amúgy meg attól függ. Nálunk pl pontot vontak le, ha kevesebb volt mint a minimum, de több mint 95%-a megvolt, így kb hármas volt a legjobb amit el lehetett érni. 95% alatt viszont egyből bukta.

De pl ChatGPT ilyenkor hasznos. Írj be 1-2 bekezdést és kérd meg hogy bővítse ki. Tényekben nem a legjobb, szóval új infót nem feltétlenül írnék bele, de körítésben segít.

szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

3# szerintem még egyetemet csak messziről látott


Kérdező konzulensed keresd meg, remélhetőleg segíteni fog. Legrosszabb esetben, amit 5# javasolt, add meg a tartalomjegyzéked a chatgpt-nek, hogy mit tenne hozzá, esetleg előző évek szakdolgozatait nézd meg, hátha van olyan közös dolog ami mindbe kell, de a tiéből kimaradt.

szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

#6


Ez így van. De ha egyetemre mennék, akkor brillíroznék ott. Van olyan téma, amiben jártasabb vagyok, mint egy egyetemista.

Nagy tudású ember vagyok, renegeteget tudok írni arról, ami érdekel. Nekem biztos nem lennének ilyen gondjaim.

szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi lenne, ha minél több hivatkozást tennél bele? Idézetet.
szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Esetleg vitatnád valamely szerző állítását?
szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!