Van olyan nemzetközi tudományos folyóirat amibe esélyes lehet megjelentetni egy Magyarországon készült ökológiai témájú MSc diplomamunka eredményeit?
Ha igényes az anyag, tényleg van tudományos értéke, könnyedén meg lehet jelentetni. Szerintem kulcsszavakkal keress rá itt a lehetőségekre: [link]
Nézd meg a weboldalukat, nézz bele hogy milyen minőségű cikkek vannak, és hova érsz fel a te munkáddal.
Egyébként bár más tudományágban vagyok, általában szerintem a hazai doktori képzések vicc kategóriába esnek, amikor felvételihez komoly tudományos előéletet követelnek meg, impakt faktor stb. Akkor mégis minek felvételizni doktori képzésbe, ha az illető már komoly tudományos munkát tud felmutatni? Az elit angolszász tudományos világban nem is kell doktori képzés meg ilyenek, hanem ha valakinek komoly cikkei vannak, egyszerűen egy neves egyetem a cikkeiért cserébe ad neki fokozatot. Ha tényleg be tudod tenni egy impakt faktoros folyóiratba/ Q2 vagy magasabba, szerintem ne is foglalkozz a hazai doktori rendszerrel. Egyszerűen keress egy angolszász egyetemen egy ösztöndíjat. Tárt karokkal fognak várni és 10x akkora ösztöndíjért egy jóval rangosabb egyetem majd ad előbb utóbb fokozatot neked.
Ha a diplomamunkád megfelel a tudományos kritériumoknak és jó angolsággal, megfelelő tudományos szerkezetben van megírva, akkor elvileg bárhova benyújthatod. Persze nagyon nem mindegy, hogy mi a konkrét témája és annak milyen a nemzetközi jelentősége. Az is fontos, hogy olyan folyóiratba küld aminek profiljába a címe alapján beleillik a műved. Legjobb, ha a folyóirat címe és a cikked címe egyértelműen fedésben van egymással, tehát vitán felül oda tartozik.
Nem biztos, hogy rögtön IF-est és OA-t kell megcéloznod, mert ezekbe nehéz bekerülni, nagyon sok cikket kirostálnak a lektoráltatás során, csak akkor van esélyed, ha nagyon szuper az a dolgozat. Viszont a doktori iskolai felvételinél bármilyen tudományos publikáció jobb mint a semmi. A lényeg, hogy angol nyelvű folyóiratcikk legyen. Az IF-es folyóiratok rögtön bekerülnek a Web of Science adatbázisba így van legnagyobb esélyed, hogy a cikkedet idézzék, viszont ha a kérdéses folyóiratot már legalább a SCOPUS indexeli akkor már belekerül a nemzetközi tudományos vérkeringésbe. Persze legjobb, ha OA, mert azt sokkal többen idézik, hiszen ingyen letölthető a netről, viszont ennek hátránya, hogy nem az olvasó fizet, hanem a szerző, tehát pár százezer forintba biztosan belekerül, viszont utána Te is bárhová feltöltheted, linkelheted. Ha van pénzed (szüleid, témavezetőd, munkahelyed, a tanszék ahol írtad vagy valamilyen alapítványi forrás támogatja) akkor kétségkívül az OA a legjobb megoldás.
Néhány konkrét javaslat, témától függően (nem ártott volna, ha a kérdésbe beleírod):
Community Ecology
(IF-es, de nem OA, SCOPUS is jegyzi, kifejezetten közösségökológiai témában):
Applied Ecology and Environmental Research
(IF-es, OA, SCOPUS is jegyzi, ökológiai vagy környezettudományi témában):
Botanikai Közlemények:
(nem IF, nem OA, de a SCOPUS jegyzi, ha növényökológiai a dolgozat):
Acta Zoologica Academiae Scientiarum Hungaricae
(IF-es, nem OA, ha állatökológiai kérdésről van szó):
Acta Phytopathologica et Entomologica Hungarica
(nem IF, nem OA, de SCOPUS jegyzi, ha növénykórtani vagy rovartani a dolgozat):
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!