Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-n milyen a Beszédművelés...

ELTE-n milyen a Beszédművelés tárgy?

Figyelt kérdés
Amúgy csak egy GTK-s hallgató vagyok, aki könnyű szabadon válaszható tárgyakat keres, de ez olyan érdekesnek tűnik, és találtam olyan verziót is, ami a félév során csak 2 szombati időpontban van. Tudtok valamit mondani a tárgyról, akik TÓK-on vagytok vagy tanultátok már?

szept. 1. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem tudom hogy milyen, de hogy egy teljesen felesleg dolog az biztos.
szept. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szombatokat ne vedd el a levelezősök elől, légyszi, ha te hétköznap is ráérsz egyetemre menni 🙏 Nekik nagy szívás, ha betelik a létszám és nem tudnak teljesíthető időpontban tartott szabvált felvenni.
szept. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 nikica88 ***** válasza:
100%
Nekem barátnőm járt arra, tanító szakon van, de az szeminárium, nekik kötelező tárgy volt. Nem hiszem, h szabválnak fel tudod venni. Annak inkább valami nagyobb létszámú előadást érdemes választani, amire be is lehet bekerülni. A szemináriumok létszáma azoknak van fenntartva, akik arra a szakra járnak és sokszor még nekik sem elég a hely, úgy kell könyörögni bővítésért. Akadnak kivételek, amikor megoldható, egy ismerősöm pl. latinra akart mindenképp menni, ő kikönyörögte a tanárnál, h felvehesse. De sokan voltak akik filmes szemináriumokra akartak bekerülni, az pl. abszolút felejtős. Az hogy szabválként az egyetem bármely kurzusa felvehető, jól hangzik, de a gyakorlatban azért ez nem egészen így működik sajnos. Néha adott kar, adott szakosai is ölik egymást egy jó szabválért és ők elsőbbséget élveznek más karról érkezőkkel szemben.
szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én értem amit mondtok, csak ez a tárgy 4 féle kód alatt van meghirdetve, csomó tanár tanítja és bőven van még szabad hely. Plusz mivel ELTE-n rangsorolásos tárgyfelvétel van, akiknek kötelező a tárgy, vagy arra a szakra járnak, úgyis akkora pont előnyük van, hogy ha kevés lenne a hely, engem szorítanának ki, tehát én az ő helyeiket egyszerűen nem tudom elvenni. Szóval akkor kérlek letudnátok írni, hogy miről is szól a tárgy?
szept. 2. 10:30
 5/5 nikica88 ***** válasza:

Ja, meg van hirdetve csomó, csak a legtöbbnél oda van írva, h első éves nappalisok, vagy levelezősök, vagy A-B csoportnak, vagy pedig órarendi időpont sincs kiírva. Ellenkezhetsz, de attól mert találtál egy tárgyat, ami esetleg tetszene, az nem jelenti azt, h az szabválnak való, főleg egy teljesen másik karról. Megértem, h mindenki szeretne valami érdekes vagy egyszerű szabvált, de a szemináriumok pont nem arra valók. A kiscsoportos gyakorlati órák 20/1 esetben engednek be olyat, akinek semmi köze az adott szakhoz. És oké, h rangsorolásos tárgyfelvétel van, de akkor is jobban járnál, ha eleve egy olyan előadást néznél ki, ahova csomó hely van, tényleg mki felveheti és így biztosan bekerülsz. Rengeteg ilyen van, úgyh biztos találnál olyat, ami tetszik. De ez csak egy jó tanács, mert elég sokat jártam már egyetemre, 2 alapszakon, 1 mesteren túl eléggé átlátom az ELTE-s szabvál “problémát”.


Egyébként ennek a kurzusnak amiről kérdezel még különleges követelménye is van, mert kifejezetten a tanítóknak kötelező. Google első találat, ha beírod, h ELTE beszédművelés. Azt is írja miről szól.

[link]

szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!