Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS, hány vizsgalehetőségem...

SOS, hány vizsgalehetőségem marad? Légyszi, olvasd végig.

Figyelt kérdés
Felvettem erre a félévre egy szigorlatot, amit sajnos nem fogok tudni teljesíteni, mert semmi időm készülni, ezért arra gondoltam, inkább fel sem jelentkezem vizsgára, úgyis teljesíthető 7. félévig (4. félévemben járok)… Viszont nem teljesen világos, hogy ilyen esetben mennyi lehetőségem marad, ezért írtam is emailt a tanulmányi bizottságnak, akik ezt válaszolták: “Egy tárgyfelvételi lehetőséggel kevesebb lesz ennél a tárgynál, tehát méltányossági kérelem nélkül már csak 2 alkalommal veheted fel. Egy tárgyból összesen 6 alkalommal lehet vizsgázni, azonos vizsgaidőszakban 3 alkalommal. Ha most nem próbálkozol meg vele, úgy csökkented a lehetőségeid számát.” — Kérlek, segítsetek, mert ez a válasz még jobban összezavart. Ha összesen 6 alkalommal lehet vizsgázni, és én ebben a félévben nem jelentkezem fel egyáltalán vizsgára, akkor megmarad ez a 6 alkalmam, nem? Oké, már csak 2 alkalommal vehetem fel magát a szigorlati tárgyat, de vizsgából még megmarad mind a 6 lehetőségem, nem? De akkor miért van benne a válaszban, hogy csökkentem a lehetőségeim számát? Kérlek segítsen valaki értelmezni. Köszönöm. <3

máj. 30. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Igen, még két alkalommal veheted fel, és 6szor vizsgázhatsz. Amiatt csökkented a lehetőségeid számát, mivel így nem három vizsgaidőszakban próbálkozol a tárggyal, hanem csak kettőben.
máj. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6 alkalom van.
máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

Vizsgakurzusként szeretnéd majd felvenni ezt a tárgyat? Mert nálunk (és tudtommal a legtöbb egyetemen szintén) pl. vizsgakurzust csak akkor vehetsz fel, ha már legalább 1x megbuktál belőle vizsgán, ha nem mész ki vizsgázni, akkor újból fel kell venned simán nem vizsgakurzusként, és mindent teljesítened kell újra, amik velejárnak (gyakorlat, esetleg kötelező előadásra járás, zh-k)

Lehet, hogy ezért írták, hogy kevesebb vizsgaalkalmad maradna. Ha nem mész ki vizsgázni, természetesen 6 alkalmad marad belőle.

máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!