Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megfelelő ez anglisztikára?

Megfelelő ez anglisztikára?

Figyelt kérdés
Van egy erős középfokú nyelvvizsgám, emellett most készülök az emelt angol érettségire. Remélem ilyen 70-80% körülire meg tudom majd írni. Ez jó lesz arra, hogy megértsem az angol nyelvű órákat, és hogy jól menjenek a dolgok? Kb milyen szintű tudással szoktak menni oda az emberek? Elvileg azt írják, hogy egy középfokú tudás kell. Ez igaz? / Sok tanulás szükséges a szakon? Mennyire nehéz elvégezni? Előre is köszönöm.
2010. nov. 2. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Némi személyes tapasztalat:

//480-ból 439-et értem el, nyilván voltak nálam jobbak és kevésbé jobbak is, ha felvételi pontszámot nézünk (bár nem anglisztikára vettek fel, mert rangsorban hátrébb raktam).

84%-os emelt szintűt írtam, osztályozóvizsgák miatt egy évig nem voltak óráim (heti 6 helyett heti 0). Van felsőfokú nyelvvizsgám és második nyelvből középfokú - az volt a másik emelt szintű érettségim.//


Ha angolból megvan a 80%, vagy még feljebb kúszol picit, és a másik felvételi tárgyad jól sikerül - pl. középszintű magyar 90% fölötti, amit igazán nem nehéz összehozni (megjegyzem, hogy sajnos... baromira röhejes a magyar érettségi, lehetne húzósabb picit), akkor jó eséllyel indulsz!

Ha napi szinten foglalkozol a nyelvvel, olvasol - főleg pl. irodalmat eredeti nyelven, filmet nézel: menni fog.


Egyetemen, ELTÉ-n most minorként szeretném felvenni az angolt, együtt vagyok anglisztikásokkal. Annyit tudok mondani, hogy nagyon sokan vannak, emiatt roppant személytelenek az órák, a társaság is nagyon vegyes, hullámzó. Itt a tanárok is sokfélék, tudok olyanról, hogy ugyanazt az órát az én tanárom kötelező olvasmányok elemzésével üti el, a másik meg szakdolgozatokat, esszéket, tanulmányokat olvastat.

Az egyik gyakorlatomon meg van olyan lány, a 14 főből, aki hiába angolos, a present perfecttel szenved.


Órák nehézségéről annyit, hogy sokat kell olvasni. Ha nem szoktál hozzá, akadály lehet. Eléggé. Az elején még talán könnyű elolvasni G. B. Shaw egy drámáját, de hosszabb lélegzetvételű regényeket végigrágni már nem móka, ha nem szereted az ilyesmit.

Sokadik félévben pedig adott korszak irodalmát, a nyelvezetet is érteni kell. Például reneszánsz, stb. Persze, ha érdekel, olvastál már régies szöveget, ez sem okoz gondot.

2010. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszodat.
2010. nov. 3. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!