Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztikára tényleg kell...

Anglisztikára tényleg kell felvenni egy + másik nyelvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anglisztikára fogok menni, és hát elvileg kell majd felvennem még egy + nyelvet, igaz ez? Az angol tudásom elég jó, igaz még nincs nyelvvizsgám de most augusztusban megcsinálom még suli előtt.


2011. júl. 23. 13:14
 1/5 Dymo ***** válasza:
Szerintem igen,szlavisztikán is kell 2. nyelv,meg kínai és egyéb szakokon is. De asszem csak 2. évtől.
2011. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor tuti kell. Nincs ötleted mi lenne könnyű az angol mellé +ba. Én a spanyolon gondolkodtam, azt mondják az nem olyan nehéz.
2011. júl. 23. 15:46
 3/5 Dymo ***** válasza:
Még talán a francia meg német amit érdemes. Attól függ hogy mik a szándékaid. A spanyolt sokan beszélik, Amerika nagy része,de Európában nemhiszem hogy olyan fontos,főleg hogy elég szar helyzetben van a gazdaságuk.
2011. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemről van szó?


Az biztos, hogy ha később fordító mesterképzésre (MA) szeretnél továbbmenni, két nyelvet kell ismerned és nyelvvizsgával is rendelkezned belőle.

Ha nem az anglisztika szak specializációjára készülsz, akkor pedig ún. minor szakot kell majd felvenned. Ez lehet bármi, akár nyelvszak is. Esélyes, hogy a nyelvi minorhoz tudnod, beszélned kell az adott nyelvet (konkrét nyelvoktatás leginkább a kis, kevésbé tanított nyelveknél folyik, pl. ELTÉ-n ilyen a portugál), mert nyelvet alig vagy egyáltalán nem tanítanak.

2011. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát a szakot azt a Kodolányin (fősuli) fogom elkezdeni, a mesterképzést még nem tudom hol csinálom majd meg. De igen, fordítónak készülök. A németet nagyon utálom és a francia sem tetszik szóval maradok akkor a spanyolnál 2. nyelvnek. Köszi a hasznos válaszokat :).
2011. júl. 24. 01:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!