Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a FIDESZ új,...

Mit szóltok a FIDESZ új, felsőoktatási koncepciójához?

Figyelt kérdés

Én orvosira akarok menni, de ha elfogadják a törvénymódosítást, az azt hiszem gyászos véget vet az álmaimnak:S Bioszból emelt szintű érettségit tervezek tenni, de kémiából csak közepet. Ha abból is emeltet kéne tennem...

Ráadásul megemelik a ponthatárokat, amelyek egy orvosi egyetem esetében amúgy sem túl alacsonyak.

Meg az jutott eszembe, hogy ha ezt bevezetik, utána be is zárhatnák a gimnáziumok kb. 60%-át. Mivel az ilyen közepes gimik - mint például a miénk - nem fogja tudni úgy felkészíteni a diákjait, hogy megfeleljen az elvárásoknak. Viszont egy gimnázium arra való, hogy a tanulókat továbbtanulásra készítse fel. Ergo így fölösleges lesz a működésük. A mi osztályunkban például kb. az 50% készül EGY tantárgyból emelt szinttűt tenni, de 2-ből már senki.

És akkor még ott van az, a kismamák és gyermekes apukák ingyen tanulhatnak. Ez szerintem főként a gazdagoknak kedvez. Mivel saját megfigyelésem szerint akinek gyereke van, az azon van, hogy eltartsa őt, ergo dolgoznia kell, nem tud mellette egyetemre járni. Kiéve akkor, ha neki - vagy a családjának - van arra pénze, hogy bébiszittert vegyen fel a gyereke mellé, vagy a családban van valakinek annyi ideje, hogy a gyerek mellett legyen. Ideje meg általában annak van, akinek nem kell dolgozni, tehát van pénze:)

És akkor nem is beszéltem a hallgatókat érő változtatásokról:S


Szóval szerintem ez nagyon durva lépés lenne, ami elég sok diáknak keresztbe tenne. És nem azért, mert hülyék, hanem azért, mert képtelenség ennyit tanulni anélkül, hogy idegbeteg ne legyen az ember.


2010. nov. 2. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol hallottál olyat, hogy két tárgyból kell emelt? Én úgy tudom, azt akarják bevezetni, hogy mindenhol kötelező legyen EGY emelt. Orvosin ez már amúgy is elvárás.


A másik dolog, hogy orvosin sokkal nagyobb akadályokkal kell megküzdened, mint az emelt szintű érettségi. Ezt biztosra merem mondani, orvosira járok.


A harmadik dolog, hogy a pontszámokat nem tudják emelni, csak a MINIMUM ponthatárt (azaz 200 helyett 240 vagy mennyi kell majd). Ez a magasabb ponthatáros helyeket nem érinti.

2010. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2010. nov. 2. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Hanyadikos vagy? Ilyet nem vezethetnek be egyik napról a másikra:D

Ha most döntést hoznak róla, akkor is legalább két év, mire életbe lép. De vszínáleg előbb csak az egy emeltet vezetik be, és majd később a kettőt. De szerintem nem is lesz belőle semmi.

A ponthatár felemelésére pedig az áll, amit az első kommentemben írtam.


"mert képtelenség ennyit tanulni anélkül, hogy idegbeteg ne legyen az ember"

Ezt pedig gyorsan felejtsd el, ha orvosira szeretnél jönni. Egyetlen vizsgára jóval többet és jóval nehezebb anyagot kell megtanulni, mint az egész érettségire együttvéve.

Legalább hamarabb beleszoksz a dolgokba:)

2010. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a válaszolóval.
2010. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi az, hogy ingyen tanulhatnak a kismamák? Igaz, hogy még csak másodéves vagyok, de mire végzek majd felcsináltatom magam, és aztán felvesznek megint államira? Ezt nem értem, annak, hogy valaki kismama, mi köze van ahhoz, hogy alkalmas-e a felsőoktatásra?
2010. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Én azt nagyon is jó dolognak tartom, hogy a kismamák ingyen tanulhassanak! Nyilván nekik is felvételizniük kell, nem arról van szó, hogy kismamák jöhetnek, nem kismamák nem jöhetnek... Viszont ezt most unokatestvérem példáján is látom, mennyire nehéz gyerkőc mellett tanulni, és ezzel a rendelettel legalább nincs ott az a hatalmas nyomás, hogy ha megcsúszik egy-két félévet, akkor miből fog százezreket kifizetni, hogy lediplomázhasson?! Nyilván egy családos anyának, vagy apának nem olyan könnyű elszabadulnia otthonról, illetve munkahelyről, viszont erre lett kitalálva a levelező... Engem megnyugtatna a tény, hogy nőként, gyermek mellett is van lehetőségem tanulásra, anélkül hogy számolgatnám hány államilag finanszírozott félévem van még, e mellett az sem egy utolsó szempont, hogy ha a párommal 24-5 éves koromban sikerülne összehoznunk egy babócát, elvállalnám, mert tudnám hogy nem sürget az idő főiskolán, míg mondjuk alap helyzetben lehet, hogy előbb befejezném azt a 2 évet, ami hátra van... persze ez azért sok mindentől függ, de ha sikerül úgy megcsinálni ezt a rendeletet, akkor mindenképpen ad egy biztos támpontot, ami jó!

Azzal is egyetértek hogy családapák tanulhassanak ingyen... Lehet hogy anno nem olyan végzettséget sikerült szereznie, amivel most bármire is menne, és ha csak a pénzen múlik az hogy elvégezhessen egy másik szakot, azért, hogy eltarthassa a családját, akkor miért is ne tehetné meg?

Sőőőt... azzal is egyetértek, hogy meg kéne szűrni a felsőoktatási intézménybe kerülőket, hiszen tömegével ülnek padokba, és jó ha ennek töredéke eljut diplomáig... ezért semmi értelme nincs ott lenni, és a saját szakomon is látom, hogy a csoporttársaim 60%-a tojik magasról az egészre, és ezt még szórakoztatónak is tartja... ne az ilyenek szívják állambácsi zsebét, hanem olyanok, akik valóban tanulni járnának az iskolába!!

2010. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Én a kismamák tanulásához szólnék hozzá.

Szerintem is igenis, hogy jó ötlet, ha ingyen tanulhatnak a kismamák. Régebben is így volt ez. És ennek az a megokolása, hogy 3-6 év otthonmaradás után nagyon nehéz a nőknek újra megjelenni a munkaerőpiacon. Így ha van lehetőségük valamilyen újabb szakmát tanulni, az növeli az esélyét annak, hogy ne a munkaügyi központokban kezdjék a gyes/gyed utáni éveiket.

És nem kell ahhoz kőgazdagnak lenni, hogy tanulhass. Ugyanis ha nem nappali képzésre jársz, akkor simán meg lehet oldani a dolgot. Barátnőm is Győrből járt Esztergomba először egy majd két pici mellett. A férje vígan tudott addig vigyázni a gyerekekre.

És nem tudom, hogy a kérdés kiírója hány éves, de azt hiszem, hogy 10-15 év és 1-2 gyerek múlva máshogy fogja látni a helyzetet.

2010. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egyedül a max 2*2 vizsgalehetőséget nem értem... ha azt mondják az egyetemeknek, hogy összesen 4-szer indulhatnak a hallgatók ugyanannak a vizsgának, akkor ezzel azt érik el, hogy a vizsgákat megkönnyítik, így bárki kaphat majd diplomát... Mondjuk én olyan építészt nem alkalmaznék, aki így lett diplomás ember... de orvoshoz se mennék nyugodt szívvel ezután.


Hogy miért érik el ezt vele? Mert nem hülyék az egyetemek, ha el kéne bocsájtani a hallgatókat, az hatalmas pénzkiesést jelentene nekik, így csak a fent említett megoldás marad...

2010. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, viszont ezt legalább első félévben nem vezetném be. A középiskolás színvonalról nagyon nehéz átszokni a főiskolára, ahol nincs meg 15-20%-tól a kettes, nincs kegyelem, nincs olyan hogy keres a tanár egy pontot hogy jobb legyen a jegyed, és teszem hozzá sokkal sokkal többet kell tanulni. Az első zh-kból szinte én is mindből pótot írtam, és nem azért mert nem tanultam, egyszerűen csak át kell szokni a más jellegű számonkérésekre, más tanulási módszerre... aki végig a negyedik pót zh-kon és vizsgákon megy át, azt én sem engedném diplomázni... Egy pótlással egyetértek, elvégre mindenkinek lehetnek zűrös időszakok az életében, de 4 (?!?!)...
2010. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!