Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen kezdetben nem lesz...

Egyetemen kezdetben nem lesz laptopom, se más kütyüm. Nagy hátrány lesz?

Figyelt kérdés
Ipadot szeretnék venni majd, van akinek ez van? Olcsóbb és tudom laptopként használni majd, hozzá csatlakoztatható billentyűzettel, egérrel. Tapsztalatokat szeretnék kérni, hogy jobb döntés mint egy laptop, vagy engedjem el. Még az érdekelne, hogy asztali alkalmazások, amik szükségesek programozáshoz, különböző elektronikai segéd programok, telepíthető rá? Vagy ugyanazok csak amik telefonra?

aug. 7. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég nagy hátrány. Hogyan intézed a Neptunos dolgokat? Hogyan nézed az órarendet? Hova jegyzetelsz?


Az iPad jegyzetelni jobb, mint a laptop, minden másra jobb a laptop.

aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképp kell laptop vagy számítógép az anyagok sokszor itt érhetőek el
aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha programozni is szeretnél (mint említetted), akkor abban biztos lehetsz, hogy meg fog akasztani az ipad, de nem kicsit. Az egyszerűség kedvéért még egy vs sem fut el (max mókolással) egy ipaden, ahogyan mondjuk egy eclipse sem, pedig ezek elég gyakori fejlesztőkörnyezetek, és könnyen meglehet, hogy elő fognak kerülni egyetemen. Az ezekkel járó egyéb dolgokat már felesleges is megemlítenem.
aug. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt ajánlom, vegyél egy olcsóbb használt laptopot, ideiglenes megoldásként megfelel. Ha pedig összegyűlik a pénz, ezt a laptopot el tudod adni, legfeljebb minimális veszteséggel, de ha ügyes vagy, még annyiért is, mint amiért vetted (a használt értéke kevésbé csökken, mint egy újé).

Egyébként fentebb jól írták, programozni nem lesz ideális választás az iPad, így lehet érdemes a laptopot is megtartani, és ez mellé venni egy iPad-et.

aug. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Meg győztetek! 2 hónapot megpróbálok túl élni laptop nélkül. Inkább maradnék az apple-nél ha lehet. Az érdekelne, hogy a macOs-is annyira zárt mint az ios, vagy lehet rá telepíteni programokat mint a windowsra?
aug. 7. 20:33
 6/12 anonim ***** válasza:
MacOS-re jóval több fejlesztőkörnyezet elérhető.
aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


Igen? Az Xcode-on kívül pl mi még?

aug. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Soroljam, hogy mik érhető el macOS-re? Például az általam említett vs (mondjuk nem a legjobb példa, mert jövőre megszűnik a support), és az eclipse is elérhető, hovatovább a python is. Aki pedig komolyan programozással akar foglalkozni, nem az egyetemen fogja megtanulni, ahogyan meg sem fogalmazódik benne egy ennyire bugyuta kérdés. Legalábbis én némi előismerettel estem be mérnökinfóra levelezőn, és amit ott oktattak különféle programozással kapcsolatos kurzusokon, azokon finoman szólva is csak nevetni tudtam. Pl első félévben volt egy "Bevezetés a programozásba" nevű tárgyam, és én ott el is engedtem azt, hogy komolyan vegyek bármit. Úgy nézett ki az előadás, hogy a tanár úr begépelt vs-be valami hótegyszerű c# kódot egy kinyomtatott papírról (mainbe az egészet, ahogy azt illik, az oop fogalmáról lövése sem volt), és nem igazán sikerült neki pontosan begépelnie, így le sem fordult a kb "hello world" szintű program, mert szintaxishibás volt. Félórányi röhögés után megmutattuk neki, hogy hol maradt le egy pontosvessző. Mondhatnám, hogy ez is egyfajta oktatási módszer, bár elég szokatlan, mert ezen kívül nem tanultunk más hasznos dolgot azon a kurzuson, ezért azt sem hiszem, hogy ez a hiba szándékos volt a tanár úr részéről.
aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy macOS-on is eltudom érni az összes programot, mint Windowson
aug. 10. 10:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem az összes olyan fejlesztőkörnyezet érhető el macre, ami windowsra is, csak van köztük olyan. Ellenben a windows sem a csodafegyver, utóbbit linuxnak nevezik.
aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!