Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Működik 5 évet egy ipad?

Működik 5 évet egy ipad?

Figyelt kérdés

Tavaly karácsonyra kaptam egy ipad 9-generációs tabletet meg egy apple pencilt hozzá.

Most felvettek egyetemre és örülnék neki,ha bírna 5 évet,ugyanis nem hiszem hogy lesz pénzem évente cserélni.(A laptopom is már 5 éve megvan lassan és semmi baja azon kívúl,hogy gyorsan merül)


Van valakinek tapasztalata ipaddel kapcsolatban? Hány évet bírnak,mennyire strapabíróak stb..



aug. 3. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a férjem 12 éve vette az első iPad-jat és még mindig tökéletesen működik.
aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van iPad 2-m ami még megy, de már nagyon lassú, aztán iPad Air 2 ami még egész jól használható és a 2015-ös iPad Pro is még tök jól használható. Szóval szerintem az iPad 9 4-5 év múlva még jó lesz. Nem kell ezekből évente újat vanni.
aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy iPad 9-em. A jó hír, hogy az Apple a hivatalos oldalon történő forgalmazás befejezése után legalább 5 évig támogat egy eszközt. Kb. 2-3 hónapja került le, így 5 éve biztosan vissza van a támogatásból.

A gyakorlatban viszont ennél hosszabb támogatási időre is számíthatunk. Elvileg 3 iPadOS verziót biztosan megkap, a 18, 19 és 20-ast. Ezt követően még a 20-hoz a megjelenést követően legalább 3 év biztonsági frissítést. Mindig ősszel jön ki az új iPadOS, így 2029 őszig 100%. Ugyanakkor elképzelhető, hogy az iPadOS 21 is kijön rá, bár erre nincs garancia, de ha megkapja, az további egy évet jelentene. Sőt, biztonsági frissítések is jöhetnek rá hosszabb ideig, erre is volt példa a múltban. Én azt mondom, olyan 6-7 évig jó lesz, vinni fog minden népszerű alkalmazást.


Az iPad 9 mellett van még egy iPad mini 4-em is, ez 2015-ös modell, iPadOS 15 van rajta, ami a mai napig kap frissítéseket, utoljára néhány napja. A rendszer mellett minden alkalmazás is frissül és működik rajta, tökéletesen megy, pedig 9 éves modell. Szóval az Apple elég sokáig támogatja a készülékeit, ezért keresett használtan is, még a 2015-ös iPad mini 4-et sem kell temetni. :)

aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, 2024 májusában állították le a hivatalos forgalmazását.
aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Feleségem 2014-ben vett iPad Mini 2-t, azóta is jól működik, csak a rendszer már nem frissül és sok újabb alkalmazás nem kompatibilis vele, de amúgy semmi baja.
aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Apple mellet az egyik legfőbb érv a hosszú támogatási idő. Az iPad 9 esetén az 5 év garantált. Más gyártók is kezdték ezt átvenni, a Samsung a legújabb felső kategóriás készülékekre a gyártást követő 7 év frissítést, és 6 Android főverziót ígér. Van olyan készülék, amit megteszünk most Android 14-el, és 2030-ban még megkapja az Android 20-at.

Ezt a példát több gyártónak is követnie kellene. Ezzel az elektronikai hulladékok is csökkennek, nem kell azért cserélni, mert szoftveresen elavult. Persze lesz aki így is 1-2 év múlva újat vesz, de ha a támogatási időből vissza van 5 év, remélhetőleg el fogja adni, vagy ajándékozni, bárhogy is, a készüléket tovább használja valaki, akinek kevesebb a pénze. Egy iPad 6 pl. 50-60.000 Ft körül megvehető hibátlan állapotban, felújítva garanciával. Ezért a pénzért még nagyon is sok mindenre használható, ráadásul vissza van még kb. 3 év biztonsági frissítés, ezzel együtt minden alkalmazás telepíthető lesz rá még legalább ennyi ideig, a legtöbb tovább. 2018-as modell, de 2024-ben még mindig azt mondom, hogy érdemes ilyent venni.

aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!