Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet találni olyan...

Hol lehet találni olyan személyt aki támogatná az egyetemi tanulmányaimat ? Jogásznak tanulok a tandíj egy iszonyú nagy összeg számomra és mivel több fel testvérem is van ezért édesapám nem tud úgy mellém állni. Bármilyen támogatást…

Figyelt kérdés
…..pályázok nem kapom meg mivel magas a fizetése de mivel se vele se a testvéreimmel nem élek egy háztartásban ezért nem számít a több testvér és az ő fizetése miatt nem vettek fel kollégiumba sem . Pedig árva vagyok edesanyam részéről 11. osztálytól tehát 18 éves koromtól egyedül éltem és javarészt az arvasagi ellátásból tartottam fenn magam. Felülkerekedtem edesanyam elvesztesen talpra alltam és bejutottam egy színvonalas egyetemre mindezen nehezítő körülmények ellenére is . Így fizetnem kell a tandíjat , fizetnem kell a lakbért és mindezek mellett nyilván sokat tanulni. De az egyetem szinte csak az állami tagozaton tanulókat támogatja . Ott lakik a kollégiumban és tandíj mentes akinek két szülője van és meg ösztön díjat is kap míg a másik ember aki önerőből jutott idáig a sok nehezítő körülmény ellenére egy forint támogatásra sem jogosult. Nincs esetleg valamilyen szervezet aki egyetemistákat támogat ? Vagy olyan személy aki hasonló körülmények között végezte el a felsőoktatást és most segít másoknak? Én tényleg dolgozom egész nyáron minden követ megmozgatok amit csak lehet de egyszerűen hogy lehet két hónap alatt ennyi pénzt összegyűjteni?

júl. 20. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Mennyi most a tandíj 300-350.000? Ennyit meg lehet keresni nyáron, de ha úgy van, dolgozol suli mellett is.


Miért fizetősön vagy? A sztoriból úgy veszem ki, hogy bőven lennének államilag támogatott féléveid. Vagy nem kellett volna megjelölni a fizetős szakot, vagy jobban kellett volna igyekezni érettségin, hogy bekerülj államira. Most is bekerülhetsz államira (jövő ősszel), de ahhoz hoznod kell azt az átlagot.


Ott lakik a kollégiumban és tandíj mentes akinek két szülője van és meg ösztön díjat is kap - olyan eredménnyel felvételizett és olyan eredménnyel végzi jelenleg az egyetemet, hogy erre jogosult.

Igen, "igazságtalannak" tűnhet, de attól, hogy neked szr, más még lehet ezekre jogosult. Persze, a kolis pályázatok sokszor nem a valóság alapján szelektálnak, nálunk is van, aki a városban lakik, de a koli kedvéért bejelentkezett a határ mellett élő nagymama lakcímére stb.


Ilyen támogató szervezetről nem tudok sajnos.

júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Én ugyan ez voltam..Bár nekem, akkor már volt egy webdesigner végzettségem, amire gyűjtögettem a pénzemet és azzal nagyon jól keresek, Így az egyetem alatt a kollégiumba tanultam és dolgoztam.

Kollégista vagy? Nekem az volt még a szerencsés, hogy az voltam.


A helyzeted valóban kihívásokkal teli, és megértem, hogy hogyan lehet frusztráló, amikor minden erőfeszítésed ellenére nehézségekbe ütközöl az egyetemi tanulmányaid finanszírozásában.


Először is, fontos lehet, hogy konzultálj az egyetem pénzügyi osztályával vagy hallgatói tanácsadóval. Ők gyakran ismerik az ösztöndíj lehetőségeket, a diákhitel programokat és más támogatási lehetőségeket, amelyek segíthetnek a tandíj és lakbér fedezésében.


Ezen kívül érdemes lehet körbenézni olyan civil szervezetek vagy alapítványok után, amelyek támogatják azokat az egyetemistákat, akik hasonló nehezítő körülmények között tanulnak. Magyarországon például több alapítvány is létezik, amelyek felsőoktatási ösztöndíjakkal vagy támogatással segítik az rászoruló diákokat. Néhány ilyen alapítvány és szervezet lehet például a Péterváry Alapítvány vagy a Sapientia Alapítvány, amelyek közül egyesek specifikusan rászoruló diákokat támogatnak.

júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves elsőt tudod jog mellett év közben nagyon nehéz dolgozni ! Tehát az egész éves tandíjat kellene megkeresni .Próbálkoztam de a tanulmány rovására megy. Mivel amikor édesanyám elment nagyon lerontottam a jegyeim és hosszú időbe telt mire visszahoztam.. az állami tagozat pontszama 477 pont gondolom nagyon kevés ember ír mindenből 95 százalékos érettségit! Nem fognak átvenni államira olyan kevés ember van államin hogy szinte lehetetlen
júl. 20. 12:16
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves hármas! Köszönöm a hasznos válaszodat! Utána nézek !
júl. 20. 12:20
 5/11 A kérdező kommentje:
A Péterváry alapítványt sajnos nem találom a Sapientia szerintetek nem erdélyi magyarokra specializálódik?
júl. 20. 12:30
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Nyers vagyok, de akkor minek kellett jogra menni? Ha tudom, hogy nem tudom fizetni a fizetőst, akkor más szakot nézek (így is tettem).
júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Magyar Ösztöndíj Bizottság (MÖB)


Nemzeti Tehetség Program


Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) ösztöndíjak


Tempus Közalapítvány


József Attila Alapítvány


én ezeket ismerem még...azt nem tudom, hogy ebből nekem melyik lehetne a megfelelő

júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7. : szerintem egy olyan dologra amiről ilyen könnyedén lemondtal soha nem is vagytal igazán ..

8. :Nagyon szépen Koszonom a segítséget ! Utána nézek !

júl. 20. 18:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8: olyan szakon vagyok, amire mindig is vágytam, sőt anno nem is jelöltem meg mást csak ezt (a fizetőst sem).
júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd a szaros jogász szakot és menj el szakmát tanulni. Jobban jársz. Tele a piac jogászokkal.
júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!