Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 390 pont Önköltséges, Nappalis...

Hegyi adrian kérdése:

390 pont Önköltséges, Nappalis Jogász Képzésen elég lehet a felvételhez? (SZTE) Vélemények a Szegedi Jogász képzéséről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom sokan befognak támadni, és igazuk is lesz, hisz elég hülye kérdés, mert megjósolni nem tudjuk a ponthatárt, főleg most, hogy teljesen átalakították a rendszert. A kérdést még is fel kellett tennem, mert érdekel a véleményetek, és ezzel is talán kicsit megtudom nyugtatni magam, mert már nagyon ideges vagyok a felvételi miatt.

Előre is köszönöm a válaszokat!



júl. 17. 08:22
1 2
 11/11 davidwgh válasza:
64%

Szia!


2 éve, amikor felvételiztem Szegeden a jogi karra, akkor számos évfolyamtársam került be hozzád hasonló pontszámokkal önköltségesre, és nem gondolom, hogy azóta olyan jelentősen megugrottak volna a ponthatárok ezen a finanszírozási formán, tehát szerintem biztos felvételt nyersz.


A felvétel viszont sajnos nem egyenlő azzal a képességgel, hogy valaki bírni fogja az iramot a szakon. Jellemzően az önköltséges hallgatók iratkoznak ki az 1. vagy 2. szemeszter után, mert a főbb tárgyakból nem tudják teljesíteni a kollokviumot. (Néhányan még a gyakorlatot sem.) A lemorzsolódás ezért valid. Emlékszem, hogy az 1. szemeszterben 22 fős volt a csoportunk, amiből mostanra csupán 8 hallgató maradt.


Ahogy hallottam 1. évfolyamos hallgatóktól, 2023-tól kezdődően bevezettek az 1. évben olyan tárgyakból, kurzusokból is beugró kérdéssorokat, amelyekből 2 éve még nem volt. Ilyen pl. a róma vagy MJT. Ez természetesen nehezítés, szerintem nem itt kellene elkezdni. (Főleg nem államközi kapcsolatokból, amire jár 2 vagy 3 kredit és 5/5-ös beugró a követelmény. Baromság.)


Az oktatókról egyébként sok vegyes vélemények keringenek a karon. A negatív tapasztalatok mögött általában az áll, hogy a hallgató nem megfelelően - ahogy egy jogi karon elvárható - készült fel a kollokviumra, és az oktatót hibáztatja, amiért nem engedte át. Én többet nem adok arra, hogy "nekem ezt mondták" vagy "én ettől ezt hallottam". Készülj tisztességesen a kijelölt anyagokból és nem lesz gond. (Kivétel persze létezik; lehetnek sunyi oktatók, de szerintem nem ők alkotják a többséget. Hangulatemberek viszont vannak, akik értékelését a pillanatnyi kedv befolyásolja. Ez lehet jó, de rossz is.)


Az első két szemeszter amúgy kuka; tele van jog-és alkotmánytörténettel, aminek hasznát nem fogod venni a hatályos tárgyaknál.


Összességében szerintem egy jó kar, nem értek egyet azzal, hogy a "vidéki egyetemeken nem nagy az elvárás". Országos jogi versenyeken rendre érnek el SZTE-ÁJTK-s hallgatók 1-3. helyezéseket. A 2. évtől válik izgalmassá az egész szerintem, habár a Civilisztikai Tanszékhez tartozó polgári jog II. szervezetlensége párját ritkítja…


Sok sikert a felvételihez, utána pedig a tanulmányokhoz is!

júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!