Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi bizonyítvány...

Magyar érettségi bizonyítvány romániából kiköltözöttnek, lehetséges?

Figyelt kérdés
Erdélyből költöztem ki Magyarországra, otthon elvégeztem a 12 osztályt és megpróbáltam az érettségit. A román sajnos nem sikerül, viszont a többi tehát a magyar, a biológiai, és a matematika érettségi elég jó eredménnyel sikerült. Van informatikából és angolból hivatalos diplomám, tehát azok is meg vannak. Viszont, a román állam szemében nincs érettségim mivel egy nem sikerült(a román). És az lenne a kérdés, hogy a magyar állam tudna nekem adni érettségit úgy, hogy a románom nincs meg? Mert úgy-e Magyarországon nem kell románból érettségizni.

júl. 7. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy tárgy esetén úgy tudom lehet különbözetet tenni, de ne írjak hülyeséget
júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Es ezt csak ugy nesze tessék alapon, vagy kinn is újra érettségizel?

Mert nem tunik életszerűnek az első opció.

júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyar megvan.

Matematika megvan.

Választott tárgy megvan (biológia).

Idegen nyelv: Sajnos már nem lehet kiváltani nyelvvizsgával az érettségit, úgyhogy érettségizned kell idegen nyelvből, ami lehet élő nyelv vagy latin.

Történelem nincs, abból érettségizned kell Magyarországon.

júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából ha egy vagy két tantárgyból le kell érettségiznem az nem baj, csak nem kelljen újra járjam estiben a négy évet.
júl. 10. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a 12 év, akkor nem kell újrajárni, csak vizsgázni.
júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jajj az nagyon jó.
júl. 11. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!