Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ma már egyik diploma se jó...

Ma már egyik diploma se jó semmire?

Figyelt kérdés

A bölcsészeknek annyi, a biológusok alig kapnak munkát,az antropológus nem tud hol dolgozni, a tanár alig keres valamennyi pénzt...


Van olyan diploma ami ér még valamit ebben az országban?


2010. okt. 31. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Diákmunkán dolgozom, csomagolós, címkézős munka, az egyik munkatársam diplomás, és ugyanezt csinálja.

Szóval szerintem nem sokat ér.

2010. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden diploma ér valamennyit csak meg kell találni a helyet ahol lehet alkalmazni. Egyébként a műszaki diplomák érnek valamit nem sok munkanélküliről hallottam ilyen területen.
2010. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mérnöki diplomával csupa jó állásokat lehet kapni.

Sajnos én is bölcsész vagyok, és aki nem tanári MA-ra megy, az még tanítani se mehet el... szánalmas... Oké, hogy a legtöbben nem is alkalmasak rá, de legalább azoktól nem kéne elvenni a lehetőséget, akik meg jó tanárok akartak (volna) lenni. Én most végzek nyelvszakos bölcsészként mesterszakon, de következő félévre már keresek valami jó szakmunkásképzőt, mert azzal bizony többre viszem... szomorú :(

2010. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
mérnök és természettudományi végzettség. abból már most is hiány van, 5 év múlva meg igazi isten leszel vele. már ha végig bírod csinálni, mert az nem olyan "nyaralás" mint egy turizmus vendéglátás szak...
2010. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Diszkalkulia miatt a mérnöki pálya kilőve.

Földrajz vagy biosz szakra mennék. De ugye így nem sok értelme van...:-(

2010. okt. 31. 19:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah és köszi a válaszokat
2010. okt. 31. 19:53
 7/8 danielito23 válasza:

Azt tanuld, ami érdekel! Alapvetően kell annyira komolynak lenni, hogy nem ismerkedni meg vakarózni mész egy adott szakra. Ha valami megfogott és azt tudod, szívvel-lélekkel csinálni, akkor nincs gond. Már egyetem alatt tágítani kell a hálót! Olyan emberekkel ismerkedni, akik ebben dolgoznak. Ha van bármilyen társaság, ami összefogja az adott szakmában dolgozókat, akkor ott érdemes tagnak lenni. Rendezvényekre, konferenciákra járni stb. Véleményem szerint, az a baj hogy a hallgatók többsége eltölt x évet az egyetemen, vizsgázgatnak, tojnak bele és mikor lediplomáznak x jeggyel, azt várják hogy valahova lehet menni dolgozni. Így más szakmában se találna az ember munkát. Fel kell építeni magad, ha tényleg elkötelezett vagy. MÁR AZ EGYETEM ALATT!!!

Én szociológusként dolgozom a Központi Statisztikai Hivatal Népességkutató Intézetében. Szociológus vagyok, bölcsész szakon végeztem, van diplomám, és van munkám! Érdekes.

Más kérdéseknél láttam, hogy azt kérdezték: Mennyit keres manapság pl. egy szociológus?

Valaki azt írta: "120-130 nettót, ha jó helye van. Feltehetjük a kérdést, érdemes-e ezért a pénzért 3-5 éveket tanulni? Miközben egy betanított munkás Budapesten ugyanennyit megkeres!"

Bocsánat!! De mindenki tudja, hogy miben látja kiteljesedni magát és hogy mivel szeretne foglalkozni. Én speciel nem betanított munkásként kívántam elhelyezkedni. És nem voltam hajlandó csak azért húspultba, vagy szalag mellé állni mert ott biztosan találok állást. Nem voltam hajlandó fejet hajtani és megragadni egy szinten, aminél én többre értékeltem magam. A szociológus beszél belőlem mikor igenis kijelentem, egyik szakmát sem nézem le és mindegyiket fontosnak tartom. Mivel ha a kőműves nem épít házat, ha az ács nem húzza fel a tetőt, akkor valószínűleg én sem csinálom meg, azon egyszerű oknál fogva hogy nem értek hozzá. Tisztelek és becsülök minden munkát, mert a társadalom működéséhez elengedhetetlenek.

Ennyit akartam. Tartsuk tiszteletben ki mit kíván dolgozni, és mivel kívánja szolgálni a nemzetét, nem utolsó sorban saját magát.

2010. nov. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
menjél orvosnak vagy ápolónak ha biztos munka kell.
2010. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!