Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit ér egy diploma?...

Mennyit ér egy diploma? Tényleg belőlünk lesznek úgymond a jövő munkaerőpiaca?

Figyelt kérdés
Ez a második egyetemem, az elsőt otthagytam, csak tapasztalatból fogok beszélni. Amit eddig láttam a felsőoktatásból az az, hogy szinte minden diák nem is tudja, leszarja mit tanul, sőt nem is tanul, csak vizsgára valahogy összeszed egy kettest. Amikor megkérdeztem tőlük, és hol fogtok elhelyezkedni, meg mik a terveid? Senki sem tudott mondani semmit. Kivételek persze vannak, de általánosságban ezt tapasztaltam. Most %okat nem fogok mondani, mert nem tudok, meg hülyeség is. És nem tudom elképzelni, hogy a munkaerőpiac komolyan venné ezeket a friss diplomásokat. Gondolom ők sem hülyék. Vagy hogy megy ez, ti mit gondoltok erről? Aki tapasztaltabb, nagyobb rálátása van erre a dologra, az mondjon már valamit. Mert én úgy érzem a diploma már nem is olyan nagy dolog. Szinte mindenkinek van, meg egyes szakokat nem is olyanok tanulnak, akiket tényleg érdekel a dolog, csak ott "vannak". Arra gondoltam, lehet többet érnék egy jó szakmával, amit szeretek csinálni, tényleg. Nem megszerezni a diplomámat, valamiből, csak hogy legyen.
2011. okt. 3. 16:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze vannak jó egyetemi szakok, de elég sok a töltelék. Ezekre gondolok elsősorban.
2011. okt. 3. 16:30
 2/8 A kérdező kommentje:
Már nem is illik erre az egészre az "értelmiségi" kifejezés, mert ez nem az.
2011. okt. 3. 16:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát hallod, tökéletesen igazad van! Régebben a diploma tekintéllyel járt, de manapság már 50 %-os érettségivel is benn vagy a felsőoktatásban, nem nagy ügy diplomához jutni. Főleg azért, mert egyrészt kint nem vonz az egyetemi élet, másrészt a szülők is általánosságban ezt várják el, még azoktól a diákoktól is, akik egy gimnáziumot is úgy bukdácsoltak végig. Szerintem többet érsz egy szakmával (kivéve, ha olyat tanulsz az egyetemen, amiből amúgy is hiány van , pl orvos, gépészmérnök stb), hiszen a jó szakemberekből hiány van, konkrétan nincs ács, festő , asztalos stb. Ezekkel már sokkal hamarabb lehet munkát találni, mint némelyik diplomával. Azért egyébként kicsit lehangoló a dolog, mert vannak ügyes, tehetséges emberek, és épp az ilyen utolsó linkek miatt, akiket te is említettél, nem tudnak 1-ről a 2-re lépni.

2011. okt. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos abszolut igazad van, én is írhattam volna...

Teljsen mindegy, hogy szakmád vagy diplomád van, ha teljesen motiválatlan vagy és olyan szakot választasz, amire semmi szükség tényleg munkanélküli leszel.

Amúgy nekem is ez a tapasztalatom, én gürizek, hogy bekerüljek egy olyan szakra, amivel kezdhetek is valamit, mások meg elmennek a 300 pont körüli szakokra, azokra se nagyon járnak be, aztán majd néznek, hogy miért kötöttek ki ott, ahol.

De amúgy kivételes eset, ha a területen, ahol tanulsz stabil ismeretséged van, mert akkor egy sz.r diplomával is lesz munkád.

2011. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakja válogatja. Van olyan amivel el lehet helyezkedni és van olyan amivel nem.

[link]

[link]

[link]



Amúgy csak kíváncsiságból milyen szakra jársz/jártál és kiket kérdeztél meg a jövővel kapcsolatban. Úgy értve milyen szakosokat.

2011. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"mások meg elmennek a 300 pont körüli szakokra"



Nem számít a ponthatár. Sok reál szak 300-330 között van, pedig azokkal el lehet helyezkedni. De van olyan kommunikációs szak ahol 460. Viszont ebből erősen túlképzés van. Nem is csoda, hogy ezt csökkenteni akarják.

2011. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azokra értettem, akik elmenne mondjuk vendéglátás-turizmus fizetősre, stb.
2011. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi baj az, hogy ma eldöntöd hová fogsz járni, mondjuk utánanézel alaposan, de öt év múlva végzel, és akkor már más lesz a helyzet. Ezért csak fő irányokat lehet mondani, ahol már ma óriási hiányok vannak.

A másik kérdés, hogy milyen szinten képzeled el a jövődet.

Ha megelégedsz egy jól kereső ács, vagy marós munkájával és életkörülményeivel, menj szakmákba és tanuld meg nagyon (mintha egyetemen lennél). Akkor néhány év alatt kapkodni fognak utánad, és te is diktálhatsz.

Ha magasabb szinten (és jövedelemért) akarsz dolgozni, menj egyetemre és tegnapelőtt kezdj el szívósan tanulni. Erős visszahúzó hatások fognak érni a haverok részéről, lehet, hogy hülyének is néznek.

Ma az egyetemek BSc (főiskolai) képzése a rosszul bevezetett Bolognai Rendszer miatt sok helyen kissé elkent, gyengébb képzést ad. Ezért, ha MSc (egyetemi) szintű diplomát képzelsz, az elején többet kell tanulnod, mint látszólag szükséges, mert nem fogod bírni. Ez baj, de így van. Minden szakon érvényes, hogy átbukdácsolva kutyába se veszik a diplomádat. De ha jó vagy, kereshetsz lelkiismeretes vezető tanárt (még van), végezhetsz TDK-t, amitől lényegesen tudásod lehet az átlagnál. Ha átlagos a képességed és a középiskolás alapod, meg tudod tenni, a fő nehézséget nem a tárgyak, hanem a haverok leszólása fogja okozni.

Egyébként műszaki tárgyak, informatikában erős specializáció, orvosi (nem minden irány), biztosan szükséges lesz öt év múlva. A menedzser, kommunikáció, műszaki közgazdász ma a töltelék, aminél csak igen jó kapcsolatokkal tudsz elhelyezkedni.

2011. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!