Nappali vs levelező?

Figyelt kérdés
Mik az előnyeik/hátrányaik? Ami pedig kifejezetten érdekel, az a szociális élet része. Nagyot hagyok ki ezzel hogyha a a levelezőt választom? A válaszokat előre is köszönöm!

jún. 26. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, mennyi szabadidőre van szükséged a képzés mellett.
jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Levelező mellett van időd dolgozni. Ennyi előnye van. + Nem vagy osztálytársakkal összezárva.
jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Nappalin annyival könnyebb, hogy kisebb zh-ból meg lehet szerezni a megajánlott jegyet év közbe, így a vizsgaidőszak kevésbé stresszes. Nem muszáj mellette dolgozni, lehet a tanulásra koncentrálni, mert a tb-d biztosítva van. De lehetőség van azért szabad kapacitás függvényében diákmunkát vállalni, ha idő engedi.

Levelezőn mellette dolgozol is, általába főállásban, így sokkal többet kell az idővel zsonglőrködni. Munka után már nem sok lelkesedése van az embernek a tanuláshoz. A levelező nehezebb volt ebből a szempontból nekem. Az alapképzést nappalin, a mestert már levelezőn csináltam.

jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A levelezőn minimális a szociális, egyetemi élet. Ha első diplomád és fiatal vagy meg szocializálódni akarsz, akkor mindenképpen a nappali az ideális
jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb ember nem azért választja a levelezőt, mert nem kell megszakadnia az aláírásért, hanem azért mert dolgozik.


"Ami pedig kifejezetten érdekel, az a szociális élet része."

Akkor nappalit válaszd, levelezőn is lehet barátkozni, de a dolgozó ember örül, ha vége és mehet haza

jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem mondtál konkrét szakot, ezért nem lehet általánosságban megmondani
jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Màs munkarend.

Levelezősöknek nem mindig kell minden ZH-t megírni amit nappalisoknak meg kell (ez pozitívum).

Levelezősöknek nem mindig van lehetősége szorgalommal megajànlott jegyet szerezni ahol a nappalisoknak van (ez negatívum).

Szociàlis élet nyílvàn nappalin jobb.

Vizsgàk ugyan azok.

Diplomàt ugyan azt kapod.

jún. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel normális munkát nem találtam plusz menni akarok mester után tovább én fizetős nappalira adtam be. Így tudok mellette diákmunkázni. Szóval két évig még nekem oké így és amúgy is hatékonyabbnak tartom a nappali képzést.


Korábbi szakomon pl. érezni lehetett, hogy a levelezősökkel olyan számkivetettként bánnak. Ez persze lehet csak helyi sajátosság volt.

jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a szociális helyzet része, akkor menj nappalira, mert levelezőn nem igazán van ilyesmi. Persze elméletben nincs akadálya, tudtom szerint a hök által szervezett kocsmatúrákból és bulikból sincsenek kitiltva a levelezősök, így minden csak azon múlik, hogy ezekben mennyire veszel részt. Sok levelezős főállás mellett tanul, tehát amikor az egyetemista szórakozik, akkor a levelezős vagy otthon seggeli az anyagot (a szerda esti diszkó helyett), vagy órája van (például szombat reggeltől estig), vagy a munkahelyén dolgozik, és ezek mellett ápolja a meglévő kapcsolatait. Ezek miatt nehéz ez.


Hogy mik a hátrányok?

Nyilván a fele akkora óraszám nem túl előnyös, főleg úgy, hogy egy napra betesznek 2 tanórát, ami alatt ledarálják neked 4 nappalis tanóra anyagát (tehát 4 hét anyagát). Ezt képzeld el matematika tárgyaknál... Ott fontos lenne, hogy az első előadás anyaga után ülepedjen valami, mert a második előadás anyaga arra épülne, neked meg lenyomják négy óra anyagát, egyetlen 15 perces szünetet közbeiktatva. Én emiatt nem is nagyon követtem ezeket, és az előadásdiákból tanultam meg mindent... Az érdekes szakmai részeket, előadás előtti motiváló példákat átugorják, mert csak a lényegre van idő.

Az sem előnyös, hogy sok tárgyat meg sem hirdetnek levelezőn, tehát a választható szakmai tárgyakból sokkal szegényesebb a választék. Ez nyilván nem előny, ha téged érdekelnének olyan tárgyak is, ami csak nappali van.

jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!