Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit kell tanulni ahhoz,...

Mennyit kell tanulni ahhoz, hogy középszintű érettségin mind az öt tárgyból legalább négyest kapj, esetleg ötöst?

Figyelt kérdés
A 60-80%-os ( vagy afeletti ) tartományra gondolok itt. Tudom, hogy egyénfüggő, de akik ilyen eredményt értetek el középszinten mindenből, ti mennyit készültetek rá?

jún. 23. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Őszintén mondhatom, hogy szinte semmit nem készültem, úgy lettek a kötelezők 4-5. Persze ehhez az is kellett, hogy nem voltam rossz egyik tárgyból sem. A választottam (fizika) is 56% lett, ami majdnem 4-es, abból nem voltam annyira jó.
jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokat, persze négy évre elosztva nem olyan sok az.
jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 IgaziÚriember ***** válasza:
0%
Nekem semmit nem kellett tanulnom ahhoz hogy mindenből jelest érjek el.
jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Embertől függ. Van akinek elég annyi, hogy az órákon odafigyel és tanulás nélkül simán szereznek egy négyes érettségit. Más ember meg négy éven keresztül magántanárokhoz járt és végigtanulta a május-júniusi időszakot és csak egy hármast tud összekaparni.
jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Órán figyelni nem tanulás?
jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

4-8-12 évet, tantárgytól függően. Mindig jó tanuló voltam, nem túl szorgalmas ugyan, de órákon odafigyeltem és jó jegyzeteket készítettem. Ezeknek a többségéből remekül lehetett később tételeket csinálni. 12.-ben aztán már órákon is célirányosan az érettségire készültünk, de az otthoni tanulást soha nem vittem túlzásba. Erős gimnáziumba jártam, magas ponthatárú egyetemi szak volt a cél, de nem volt olyan, hogy annyit tanultam volna, hogy pl. ne lett volna elég sok szabadidőm. A legrosszabb középszintű érettségim így 89%-os lett, az emeltek 80-90% között voltak.

Nyilván ez egyetlen ember esete, mások teljesen különböző történetekkel tök más eredményeket érnek el. De nem gondolom, hogy ezt a kérdést ennél konkrétabban meg lehet válaszolni. Mindenesetre a középszintű sokaknak nem egy nagy dolog, bár az is elmondható, hogy vannak, akiknek nagyon oda kell tenniük magukat, ha jobb eredményt akarnak elérni (pl. mert nem kifejezetten jó képességűek, vagy éppen az elmúlt években nem tanultak semmit). Elég egyéni tehát, hogy ki milyen teljesítményre képes, de az "átlag" számára nem irreális cél a négyes-ötös érettségi középszinten.

jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!