Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy 9. osztályos...

Hogy zajlik egy 9. osztályos történelem pótvizsga?

Figyelt kérdés
Megbuktam 9.-ben töriből, hogy zajlik a vizsga és mit kell megtanulni? Mennyit kell elérni, hogy átengedjenek stb. Köszi ha válaszoltok!

jún. 18. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem biztos hogy én fogom neked megadni a tökéletes választ. Nem is pótvizsgáztam még soha, de ami biztos hogy az egész éves anyagot kérhetik. 9.-ben ez az őskortól talán az ősmagyarokig tartó anyagrész ha jól emlékszem.

Ami fontos, hogy ha nem is tanulsz meg most mindent (valljuk be azért durván 2 hónap alatt nem is lehet egy egész évet bepótolni) ami fontos, hogy minden témakörről legyen valami fogalmad, tudj valamit róluk. Őskor, ókor, Hellász, Római Birodalom, Nagy Sándor stb.

Amit főleg jegyezz meg, azok a fontosabb évszámok, illetve helyszínek, személyek. Nem kell minden részletbe belemélyedni, csak elég a felszínes infó. Az pedig hogy hány pont kell, az gondolom függ attól is hogy eleve hány pontos lesz a vizsga.

Sok sikert ^^


~Egy emelt töris~

jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 x0 ***** válasza:
Én se pótvizsgáztam még, de azt tudom hogy pénzbe kerül, 1 alkalom, nem tudom milyen hosszú, és az egész éves tananyagot kell tudni. Heti 2 óra 9,5 hónap helyett 2,5 hónap alatt, tehát 4-ede idő alatt: megfelel heti 8 órának, az azért nem sok, ha csak a tanulós tárgyakat számítjuk, 1/3-a a normál ütemnek: tehát testnevelés, osztályfőnöki, ének, stb. nélküli órászámhoz viszonyítva, viszont a nagy meleg miatt nehéz odafigyelni, tehát amikor nincs 30-40 fok, tanulhatsz egész nap! Sok sikert!
jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es a pótvizsga nem fizetős! Az érettségi sem az elsőre.
jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!