Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van mostanában (az...

Miért van mostanában (az elmúlt 1-2 hónapban), annyi kérdés arról, hogy "orvos akarok lenni"?

Figyelt kérdés

Szerintem lassan 10 éve olvasom a topikot, olyan kérdések mindig voltak, hogy érettségi előtt állók nem voltak biztosak még a dolgukban, vagy pontosan nem tudták mire vállalkozónak és természetes módon utánakérdeztek.


De az utóbbi hónapokban szinte minden héten van legalább egy kérdés olyasvalakitől, aki amúgy már megcsinált egy bsc-t, elkezdett dolgozni, vagy már családos, de vagy hirtelen rájött, hogy ő orvos akar lenni, vagy "mindig is benne volt, de sosem emellett döntött". Kb. ez a nagy átlag


Mostanában nem olyan csábító az orvosi szakma, főleg, hogy mostmár nem maszekolhatnak, nincs hálapénz stb. mégis, mintha soha ennyi "életközepi válságban" szenvedő emberben ne fordult volna meg ez a kérdés.


Van ennek valami oka, vagy ez most egy ilyen slágeridőszak?



Megmondom őszintén, azért zavar, mert az az érzésem, mintha mindenki egy gyaloggaloppnak látná ezt a képzést.


jún. 18. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanában nem olyan csábító az orvosi szakma, főleg, hogy mostmár nem maszekolhatnak, nincs hálapénz stb"

Hálapénz mellett azért el lehet lenni az orvosi bérből, a "maszekolás" pedig maradt, lehúznak 4 óra rendelést államiba a többit meg magánba...

jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Orvossá válni nem könnyű és hosszú időbe telik, de aki végig csinálja és lesz belőle egy jó szakorvos, az aranybánya. Pláne a mai viszonyok között.
jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat olvasom a topikot, magam is orvosnak készültem (fogorvos lett belőlem), így külön figyeltem is az ilyen jellegű kérdéseket: szerintem mindig is sláger téma volt. Nyilván a többség végül még a felvételiig sem jut el, mert rádöbben, hogy pl egy diploma után sokba kerülne, vagy a tény, hogy ez azért teljes embert kíván, ezt nem végzi az ember heti 40 óra munka mellett levelezőn. De szerintem azzal nincs gond, ha valaki utólag jön rá, hogy mégis ezt szeretné. 18 évesen én sem voltam még biztos, fogorvosi nem is volt sosem opció, nem is jelentkeztem sehová, 2 évet hagytam ki, mire kitaláltam, hogy mi is tetszene. A középiskolám sem tudott volna felkészíteni egy rendes felvételire. Sokan vannak így, a csoporttársaim fele kihagyott 1-2 évet legalább, de voltak idősebbek is, akik vagy mást tanultak korábban, szakmán voltak, dolgoztak. Mivel ez egy hivatás, így én magam is azt mondom, hogy inkább később jöjjön rá az ember, hogy ezt szeretné, minthogy presztízsből, szülői presszióból válassza 18 évesen, hogy aztán másodévben ki is bukjon.

Egyébként miért ne lehetne maszekolni? Igen, állami keretek között már nem lehet pénzt kérni, AMI NAGYON IS HELYÉN VALÓ, de nyugodtan el lehet helyezkedni privát rendelőben is - én is így dolgozom. Körzeteztem előtte éveket, nem véletlenül hagytam. Mi fiatalok egyébként kifejezetten a paraszolvencia ellen voltunk, ez mindig is a szocializmusban tanult, idősebb kollégák biznisze volt, úgyhogy egy fiatalt az pont nem fog meghatni, hogy a remegő kezű kisnyugdíjas nem fogja dugdosni a zsebébe a borítékot.

jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!