Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin a szóbelin ugyanaz...

Érettségin a szóbelin ugyanaz a tételék száma, mint amit a tanár ad?

Figyelt kérdés
Mi meg kaptunk egy tételsort mindenből, volt mellette szám is. Szóval, ha szóbelin kihúzom a kettes tételt mondjuk, akkor az ugyanaz a kettes lesz mint amit papíron kaptunk?

jún. 17. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Valószínű, de mire mész ezzel a tudással? Nem tudod bejelenteni, hogy a kettes tételt kéred.
jún. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem teljesen mindegy?
jún. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Tökmindegy. Nem csak egy darab szám lesz a papíron, amit kihúzol, hanem maga a cím/kérdés/feladat is. :)
jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

1-esnek: Amennyiben puskàt akarsz írni minden tételből majd azokat valahol renszerezve elrejteni, akkor szàmít hogy a 2-es tétel amit előhúzol a 2es szàmú rejtekhelyről az megegyezik-e azzal a kettessel amit húztàl. Ha össze-vissza vannak a szàmok, vagy nem rendszerezett a tanuló puskagyűjteménye, akkor nagyon ciki lebukàs a történet vége. Sokszor az is làtszik. ha valaki profinak hiszi magàt. Képzeld el ha 20 cetliből ott kell megtalàlnia a megfelelőt, miközben a bizottsàg figyeli.


Valószínű valami "okos" módszerrel szeretne puskàzni a kérdező. És a módszer ezen àll vagy bukik.


Mi egyetemi vizsgàkon is küzdünk ezzel, mert nem vagyunk mi se hülyék, de nem vetkőztethetünk minden hallgatót pucérra. És előre meg kell adni a vizsgatételek szàmàt és címeit. Mi ezt úgy küszöböljük ki hogy nincs szàm a lapon. Csak a vizsgatétel címe van a lapon, amit a hallgató nem olvashat fel. Persze ez sem garantàlja hogy nem puskàzik a hallgató. De megteszünk amit csak tudunk. Amit nem tudunk megelőzni, és nem veszünk észre, azzal pedig nem tudunk mit kezdeni.


Érettségi eljàràs pontos működésével bevallom nem vagyok tisztàban. Viszont el tudom képzelni hogy a 20 érettségi tétel kis fecnikre nyomtatva a zakó ujjàba bevarrva arra vàr hogy a tanuló leszàmolja hànyadik tételt húzta, és azt vegye elő lemàsolni a lapra. Làttam màr kreatív megoldàsokat.

jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Az érettségi szóbelin egymillió százalékosan totálisan kizárt a puskázás! Kivéve ha egy utolsó egérlyuk szakképzőben ezt direkt hagyják, de még akkor ott figyel az elnök. 20 tételt adott sorrendben a ruhában elrejteni - na ilyen meseszerű képzeletbe azért ne menekülj, ha már egyetemen oktatsz!
jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Emberek senki nem mondta, hogy puskázni szeretnék, pontosan tudom az összes tételt minimum 4-esre.

Ettől függetlenül szerintem minden ember örülne, ha azt húzná amit szeret/ szeretne.


Egy egyszerű kérdést tettem fel, hogy ott milyen rendszer működik, és, hogy lehetséges-e hogy ugyanaz a szám ugyanazt jelöli, amit nekünk.

Nem értem a sok támadó hangot.

jún. 17. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Mert itt minden válaszoló hülye, csak te vagy helikopter. Aha.

Amit te ki szeretnél húzni, az nem a 2-es tétel, hanem Magyarország török megszállása, teljesen függetlenül attól, hogy hányas számot írnak elé. Csak azért van a tételeknek sorszámuk, hogy a dokumentációban egyszerűen rögzíthessék. A számnak semmi jelentősége. Kérdésed továbbra is érthetetlen.

jún. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk így szokott lenni.
jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!