Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okádék a gyakorlati helyem?...

Okádék a gyakorlati helyem? Váltanom kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsokra lenne szükségem. A gyakorlati helyemről szól.

Az oktatás úgy zajlik, hogy heti 2 nap suli és 3 nap meló 8 órában. Nem akartam kolis lenni, így lakhelyemhez közel kerestem oktatót, aki elvállalt szerencsémre.

Nagyon sok jó oldala van : eléggé nagy a tudása az oktatómnak, ha beteg vagyok nem kell táppénzes papír/szabadság, vizsgákra biztosítja az anyagokat, van borravaló néha. Sok anyagot megismerek és sokféle technikát megtanulhatok.

Ellenben azért van árnyoldala is a dolognak : az oktató ritkán adja át a tudását, nagyon sokszor 10re kell mennem dolgozni így 19 óra mire hazaérek. Nincs időm az iskolához szükséges gyakorlati naplót megírni (a legtöbb osztálytársam ezt munkaidőben megteheti), a vizsgaremekeimet otthon szabadidőmben kell megcsinálnom (mások ezt a gyakorlati helyét teszik meg), a környezet eléggé leromboló, nincs rendes társaság (csak én vagyok tanuló, a 8 órában kb 10 mondatot ha megszólalok), szóval abszolút nem "szórakoztató" az oktatóm, minden nap rossz hangulattal megyek be és várom a munka végét. Az osztálytársaim imádnak gyakszira járni (sokan egy képzőhelyen vannak), fiatalos környezet, tényleg iskolaszerű oktatás, jól érzik magukat, egymáson tanulnak, az oktatójuk tájékoztatja őket a vizsgakövetelményekről (engem nem, sőt. Én tájékoztatom őt.) Nincs fizetésemelésre lehetőség (osztálytársaimnak van). Nincs továbbképzési lehetőségem sem, míg a többieknek van és kedvezményesen van.

Gondolkodom, hogy átiratkozok hozzájuk gyakorlatra, ám elesek akkor attól a lehetőségtől, hogy jövő év végén felvegyen alkalmazottként. (Ez még nem biztos, hogy felajánlja nekem.) Illetve vagy nagyon korán kell majd kelnem minden nap, vagy kollégistának kell legyek. (A koli annyira nem tántorítana el, ha élhető lenne a környezet, illetve nem zárna be a őszi, téli, tavaszi szünetekre, mivel akkor nem tudnék feljárni gyakorlatra.)

Mi a veleményetek? Ti mit tennétek a helyemben?



máj. 30. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlat nem azért van, hogy az oktató kihasználjon, hanem azért, hogy amit az elméletben tanultok, a gyakorlatban megtapasztald, feladatokat végezz el, oldd meg. De vizony ebben az időben kell a munkadarabodat is elkeszítened a felügyeletével, tanácsaival. Ha lehet, kérd át magad.

Így nem tudod megtanulni a szakmát.

Ez durva.

máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérd át magad!
máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkodom, hogy átiratkozok hozzájuk gyakorlatra, ám elesek akkor attól a lehetőségtől, hogy jövő év végén felvegyen alkalmazottként."


Biztosan szeretnéd, hogy felvegyen alkalmazottként? Szerintem is kérd át magad.

máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen főnököt akarsz magadnak, aki kihasznál és nem oktat?!

Komolyan?

Ez egy szélhámos. Ingyen munkásnak használ, energiát nem fordít rád.

Nem gondoskodik a fejlődésedről, a felkészítésedről.

Pénzt kap utánad, meg adókedvezményt.

Cserébe nem kapsz semmit.

Mit képzelsz, mire számíthatnál, ha vizsga után nála maradnál?!

Próbaidő, ingyen munka és kirúgna.

Sürgősen hagyd ott. Mondd el neki, hogy ez így nem jó. Meg akarod tanulni a szakmát, elkészíteni a saját munkádat, s abban nem kapsz segítséget. Útmutatást, gyakorlati fogásokat, stb.

máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az oktatómnál sokkal többfajta problémával találkozok, mint a másik helyen tapasztalnék.

A fizetésben korrekt. Az alkalmazottja egy munka árának az 50%át megkapja. Az azért annyira nem rossz.

Szóval nem tudom,hogy hogy döntenék jól.

máj. 30. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval nem tudom,hogy hogy döntenék jól."


4 ember írta előtted, hogy éppértelmű ember aki tud racionálisan gondolkozni az átkérné magát. Na most erre idejössz és ideböfögöd ezt a baromságot, hogy nem tudsz dönteni. Most tulajdonképpen mit vársz, hogy még 50 ember írja le, hogy válts mert olyan életképtelen vagy, hogy nem tudsz értelmes döntést hozni a saját érdekedben vagy mi?

máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak olvasnék még kommenteket, ezeket meg azért írtam le az előző kommentemben, mivel kifelejtettem a kiírásomban.

Gondolom hoztál már meg kedves 6os nehéz döntést ami végül szarul sült el. Na ezt akarom elkerülni.

Mert jelenleg úgy értem, hogy a pozitív és negatív oldala majdnem egyenlő.

máj. 30. 16:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha az oktatódnak nagy tudása van, de ritkán adja át a tudását, akkor sokat nem érsz vele. A gyakorlatnak az lenne a lényege, hogy ott vagy és kézzel-lábbal megtanulod elsajátítani a munkádhoz az alapokat, megtanít dolgozni.

Nem akarok semmilyen szociális kézségekbe bele menni, de tanítani is tudni kell. (Erre nem mindenki képes, hogy jól át adja a tudást, de ez az én véleményem)


Azt mondod rossz a környezet, nem érzed jól magad, nem szeretsz bejárni. Talán ez a legrosszabb mindközül amit leírtál. A lelkedet sanyargatod ilyenkor. Én ebbe mélyebben nem is akarok bele menni, nem magyarázom el neked a saját érzéseidet, te éled át-te érzed, ha neked így jó,akkor csináld.


Fejlődési (tovább képzési lehetőséged sincs), de hisz hogyan is lenne, ha oktatni sem oktat, azt a tudást de adja át amit kéne.


Összegészében tökre rossz neked ez a munkahely, de azért ha véget ér az iskola, azért dolgoznál ott. Nem tudom, te szereted ha fáj? Mert ha igen, akkor maradj ott. Én tuti nem csinálnám ezek után.

jún. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!