Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az ellen, hogy...

Mit csináljak az ellen, hogy ennyire félek a vizsgától?

Figyelt kérdés

Kedden lesz vizsgám az egyetemen egy olyan tárgyból ami miatt már csúsztam és ez most sorsdöntő vizsga lesz, mert ha nem sikerül akkor azt jelenti, hogy nézhetek más szakma után mivel következő félévben már nem lenne tárgy amit fel tudnék venni mert csak az nincs meg ami erre épül.


A tárgy oktatója baromi szigorú és nagyon sokan buknak nála, és ő maga is kijelentette, hogy elnézve a teljesítményünket nagyon fél a vizsgától.


Tisztára szorongok, gyomorgörcsöm van, hányingerem van. Éjszaka konkrétan leizzadva riadtam fel álmomból, mert azt álmodtam, hogy megbuktam belőle. Úgy érzem magam mintha teljesen üres lennék és nagyon le vagyok hangolódva. Ennek az is az oka, hogy igazából nincs B tervem. Ez az egy szakma van amit el tudnék magamnak képzelni, semmi más és attól félek, hogy szakma nélkül maradnék. Márpedig ez a tétje a keddi vizsgának.


Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen rosszul?



máj. 19. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

De én úgy tudom, hogy akkor még egyszer beiratkozhatsz, nem?


Egyébként nyugi. :)Isten veled lesz, imádkozom érted, S te is tegyél így. Az ima belső nyugalmat ad, bármekkora is a tét. Ha nem sikerül, akkor az nem a te hibád. Tanulj, de azért egy sétára is menj kicsit ki. Sokat segít, ha felmondod magadnak az anyagot. Tényleg. Takard le a jegyzetedet. Ha vmi nem jut eszedbe, akkor sokkal jobban rögzül min ugrottál át. Egyrészt ez segít a leblokkolás ellen, másrészt magabiztosabb leszel a tételek során, harmadrészt stressz alatt sokkal hatékonyabb tanulási mód, mint bámulni csak a füzetet.

máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem sikerül passziváltathatod az őszi szemesztert és kövi tavasszal újra felveszed ezt a tárgyad, majd utána folytatod a többit.

Volt egy eléggé ráépülős tárgyam ami nem sikerült, és habár lett volna kövi szemeszterben azért amit fel tudtam volna venni így is inkább így csináltam, hogy ne fogyjanak addig az államilag támogatott féléveim.


Mindenkit más nyugtat meg, engem pl ez hogy tudom, hogy mindig van újabb lehetőség javítani. Nem élet halál kérdése hogy egy tárgy sikerül-e vagy sem, nem zárnak el a szakmától ha esetleg nem lesz meg a keddi vizsga, magadat hergeled fel ezzel a hozzáállással.


Ami még szokott használni az a mozgás, én pl futni szeretek ha stresszes vagyok vagy nyújtó gyakorlatokat végezni, elvonják addig is a figyelmem és utána úgy érzem, hogy feltöltődtem energiával, jobban fog az agyam. Vagy még a gyógyteák segítenek, de azt most nehezebb beszerezni (citromfű teát mondanám amúgy).

máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Nem tudom azokat a tárgyakat felvenni a tavaszi szemeszterben, mert azok csak az őszibe vannak meghirdetve. Így nem lenne meg a kellő kreditmennyissêg sajnos sehogy sem.
máj. 19. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Értettem, lehet félreérthetően írtam. Az őszi marad ki (passzív), tavasszal felveszed újra ezt ha esetleg nem sikerül és utána ősszel folytatod ami ráépül. Plusz egy év így, annyi hátránya van, de attól függően milyen területen tanulsz addig is megpróbálhatsz szakmában elhelyezkedni.
máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért kell lepontozni? Mindegy ettől függetlenül sok sikert kívánok.
máj. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sikerült:)))))
máj. 21. 13:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :D
máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
máj. 21. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök:)
máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!