Hany fajta vegzettseged van es mit gondolsz az elethosszon at tarto tanulasrol?
A legtobb embernek veget er az altalanos iskola, kozepsuli vagy eseteg az egyetemmel a tanulas, koszonhetoen a fortelmes, szaraz tananyagnak es a kiegett, idegbeteg, eroszakos tanaroknak. Azonban vannak, akik kepesek ezeken tullendulni es kepezni magukat felnott korukban is. Persze a tajekozottsag es konyvek olvasasa is nagyom hasznos es most nem arra iranyul a kerdes, hogy akinek nincs tobb vagy magas vegzettsege az ne lehetne ertekes ember.
Engem az erdekel, a jelenlevok kozul, ki tanult tovabb a “kotelezo” iskola rendszeren tul es milyen indokbol, milyen teruleten es mit szeretnel vele elerni? Kifejezetten az iskolarendszeru vagy tanfolyamos sulik, amikre gondolok, nem egy wikipedias olvasasra.
Nekem szerencsere sikerult tullepnek a borzaszto kozoktatason es kb. 5 fele esti sulit vegeztem el, meg 3 vagy 4 tanfolyamot az evek soran es igy hogy nincs kenyszer es mar nem banhatnak velem ugy a tanarok, ahogy gyerekkent, igy mar nagyon elvezem.
Elvégeztél ötféle esti iskolát, de nem tudsz helyesen írni.
Íme, a következő feladat: helyesírás és nyelvhelyesség.
Sok sikert!
Szerintem nem érdemes a tanulatlanságot a tanárokra fogni.
Fiatalon jártam főiskolára, aztán (már erős harmincasként) egyetemre is. Közben nem csak angolból tettem le a felsőfokú nyelvvizsgát, hanem megtanultam 2 másik nyelvet is. A tanult szakmám pedig olyan, amiben muszáj naprakésznek lenni a tudományos eredményekkel, így számomra valóság a life-long learning.
Van két osztatlan bölcsész MA diplomám (még a bolognai előtti rendszerből) és az egyikből PhD-m egy elit külföldi egyetemről. Ezt számítsuk mondjuk 1 szakmának. Ebben a szakmában is dolgoztam pár évig mint egyetemi oktató, és TV-sorozatot is írtam.
Azután van egy közgazdász BSc-m, egy közgazdász MSc-m, és egy executive MBA-m. Ezzel a szakmával is dolgoztam 15 évet multiknál menedzserként.
Van azután egy un. Postgraduate Diplomám (ez kb. egy fél mesterszak, 1 éves képzés) egy top amerikai (Ivy League) egyetemről mesterséges intelligencia témakörben. És rátoltam még egy teljes data science MSc-t is egy jobb (top 200) európai egyetemen. Ez legyen a harmadik szakmám.
Összességében tehát 3 szakmám van, de dolgoztam kb. 10 évet képzettség nélküli (önképzett) webprogramozóként szintén multinál.
Ha újrakezdhetném, akkor inkább csak 1 szakmát szereznék és abban rendesen elmélyednék.
Bocsi, de kicsit zavaros nekem amit írsz.
"A legtobb embernek veget er az altalanos iskola, kozepsuli vagy eseteg az egyetemmel a tanulas, koszonhetoen a fortelmes, szaraz tananyagnak es a kiegett, idegbeteg, eroszakos tanaroknak. Azonban vannak, akik kepesek ezeken tullendulni es kepezni magukat felnott korukban is."
16 éves korodig vagy tankötelezett, ergó 10. osztályig. Persze sokan végigcsinálják a középsulit, ritka az, aki otthagyja 10.-ben "csakúgy". Átlagosan 18 évesen végzel a 12. osztállyal, az érettségi már nem kötelező, az egyetem pedig pláne nem.
Tehát egyetemre mindenképpen felnőttek járnak, és mindenképpen olyanok, akik ezt akarják csinálni, nem pedig azért mert "kötelező".
Szóval kik felé irányul a kérdésed pontosan? Akik érettségi után továbbtanultak, vagy akik mondjuk bsc diploma után is felsőoktatásban maradtak?
Én osztatlan képzésben vagyok, rögtön érettségi után fel is vettek, ez a 8. félévem. Személyes véleményem az, hogy aki úgy érzi, hogy a vizsgák végeztével, az oklevél kézbevételével ő tud mindent és befejezheti a tudását, az nem igazán tudja, mit is jelent a tanulás. Életem végéig tanulni fogok, de a szakmámon belül, ilyen-olyan tanfolyamokat nem fogok elvégezni, mivel soha nem fogok azokban dolgozni, olyan szakmám lesz, amely hivatás is egyben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!