Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen szinten...

Miért kell ilyen szinten kémiát tanítani a gimnáziumokban?

Figyelt kérdés
Nem leszek vegyész, köze nem lesz a szakmámnak a kémiához nincs az az isten de most is ezt tanulom kiborító.
2010. okt. 28. 01:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg kérdezhetném ugyan ezt irodalomról meg történelemről. Semmi pénzért nem mennék történésznek, biológus hallgatóként annyira kerülöm, hogy még az antropológia órákat se szeretem (amikor ugye kiásott csontokról van szó, hogy ez meg ez a TBC-s ember itt meg itt, ekkor meg akkor élt...). Mégis meg kellett tanulni...

1. Általános műveltség.

2. Most tanulsz tanulni. Ha felsőoktatásba mész, akor ott már nem engedheted meg, hogy ne tudj tanulni.

3. Azért, mert itt még mindent tanítanak, most tanulod kicsit részletesebben, hogy nagyobb betekinést nyerj, hogy lásd, tetszik-e. Ha igen, akkor jó alap egyetemre, ha nem, nem veszed fel faktnak.

4. Jó, ha nem csak egyféleképp terheled az agyad.

Sajnos ennyi (féle) embernek akarva se lehetne eleget tenni, bele kell törődni, hogy ez van. ;)

2010. okt. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

amit középiskolába tanítanak kémiaként az egy nagy vicc. ha még azt se bírod, akkor ott nem a kémiával van a gond.

egy másodéves vegyészmérnök...

2010. okt. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek. Én meg nem lettem történész, még is mindent meg kellett tanulnom töriből.

A gimi ALAPOT ad. A legtöbb diák nem tudja, hogy mit szeretne csinálni egész életében. Ezért kap mindenből egy ALAPOT, hogy utána akárhová megy, tudjon boldogulni.

Szted milyen lenne, ha nem tanítanának kémiát középsuliban, és vki vegyész szeretne lenni? Így is elég nehéz az egyetem, de ha még az alapokkal is ott kellene szenvedni??...

2010. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj el szakmunkásképzőbe, ott biztos alacsonyabb szinten tanítják.

Nem azért ilyen a szint, mert vegyészt akarnak belőletek csinálni, hanem mert van egy követelmény, ami az általános műveltséghez tartozik. Megjegyzem, rengeteg mindenhez jól jön, ha van az embernek kémiából egy kis háttere... sosem tudhatod, most van rá időd, kapacitásod, hogy egy kicsit elmélyedj.

Én sem rajongtam annak idején a kémiáért, ma már bánom, tanulhattam volna jobban is, fizikát meg matekot is, mert idősebb fejjel jöttem rá, hogy ezek mégis érdekes területek. Főiskolán jól jött volna, ha csak ismételni, s nem pótolni kellett volna...

32/n

2010. okt. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%

Hát látod, ezt én sem értettem soha... valahogy az volt a véleményem, hogy akit érdekel a kémia, az bőven eldönthetné 1-2 év után, hogy akar-e ezzel foglalkozni, a legtöbb gyerek úgyis leszűri fél év után, hogy ez számára borzasztó (mondjuk én "angol szakra" jártam gimnáziumban, tehát a 34 fős osztályomból később összesen 2 fő ment kémia fakultációra, a többi meg ujjongott, mikor már végre nem kellett tanulnia). Szerintem kémiából elég lenne az alapismereteket kötelezővé tenni, a legtöbb gyerek úgysem érti már 1-2 év után, hogy miről van szó, csak hogy valami furcsa képleteket számolgatunk, aminek számunkra semmi értelme.

Az irodalommal és a történelemmel való példálózást viszont hülyeségnek tartom, azért nem mindegy, hogy az ember saját kultúráját, történelmét nem akarja megtanulni, vagy valami olyasmit, ami egyrészt nem alapműveltség, másrészt később az emberek elenyésző hányadának lesz belőle szüksége nem hogy bővebb, de bármilyen ismeretekre!

És őszintén szólva engem nem tanított meg tanulni a kémia. Átbukdácsoltam belőle 2-3-assal, mint matekból és fizikából is. Ennek ellenére most beszélek 6 nyelven az anyanyelvemen kívül, jövőre kezdem el a 2. nyelvszakomat, szóval hülye sem lettem azért, mert nem értettem a kémiát...

2010. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is alapműveltség. Másodszor is lehet, hogy az osztálytársad vegyész lesz, neki meg pont kell a kémia. Ha az ember elmegy egy gimnáziumba, akkor kell tanulni 2 évig kémiát, utána meg eldöntöd, hogy választod-e fakultációként. Te valószínűleg nem fogod, de másnak attól még meg kell adni a lehetőséget.

Gimnáziumban az ember 2 év alatt dönti el, hogy akar-e kémiával foglalkozni, ez azért nem olyan hosszú idő, hidd el, ki fogod bírni.

Egyébként belegondoltatok, hogy ezt kb. majdnem minden tantárggyal el lehetne játszani?

2010. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!