Mennyit számít a későbbi elhelyezkedésben, hogy a diplomát hol szerezte az ember?
Én például mérnöki pályán vagyok, amiben ugye a BME az úr. Na már most lényegesen rosszabbak egy oylan embernek aki ugyanazt a mérnök szakor pl a Pollackon (Pécsett) vagy az SZTE-n végzi el?
Mennyiben veszik ezt figyelembe a munkáltatók? És a BME tényleg enynire külön világot képvisel szinte?
Persze, jogos, rosszul fogalmaztam a végét :D
Szóval a munkahelyre be is kell kerülni, na és a bme-seket tényleg sokkal jobban keresik?
Ha már dolgozom akkor nyilván az számít hogy azt hogy teszem, de elhelyezkedésnél tényleg sokat számít az hogy hol teszi azt az ember?
Nem ez lesz a legfontosabb szempont a felvételkor.
Azonban vannak híresen büfészakos egyetemek.
Az olyanokon szerzett diploma fiatal pályakezdőnek inkább hátrány, mint előny.
Annyi - előre kiszámíthatatlan - tényező játszik szerepet abban, hogy az ember hogy kap munkát, vagy hogy nem. Pl. a jelentkezők mennyiségétől, végzettségétől - megeshet, hogy egyetlen BME-s sem adja be a pályázatát éppen akkor, amikor te. Vagy a munkáltató, aki dönt, pont ugyanott végzett, és lojális egykori iskolájához, bízik az ott szerzett tudásban (vagy épp ellenkezőleg, tapasztalataitól függően).
Mérnök, informatikus ismerőseimtől tudom, hogy inkább számít ezeken a szakterületeken, mit teljesítesz a felvételi interjún (feladatmegoldás, kommunikálás idegen nyelven, stb.) vagy hogy ki ajánlott, semmint az iskolák rangsora. Bár, ez csak néhány ember tapasztalata.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!