Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha érettségin megtagadnék egy...

Ha érettségin megtagadnék egy tételt amit kihúzok, mert felháborítónak tartom, akkor a következő alkalommal fizetni kell az érettségiért?

Figyelt kérdés
Tehát, ha kihúznám például Varró Danit, és megtagadnám, hogy beszéljek róla azon az alapon, hogy felháborítónak tartom, hogy ma ilyen emberek is költőnek nevezik magukat, és a művészet védelme érdekében nem vagyok hajlandó róla beszélni.
2024. márc. 26. 11:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

A tárgyi tudásodat - mondjuk - nem vonom kétségbe.


De a szellemi, érzelmi érettséged messze elmarad attól, amivel a társadalom "érettnek" minősítene.


Nem baj, majd kinövöd. Illetve most még foghatod a korodra, de ha 40 évesen is így maradtál, akkor elég ciki leszel. De általában ez a korszak elmúlik.

2024. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nem ismered a koromat. Én hosszú kihagyás után megyek vissza befejezni a Gimnáziumot. Volt ugyanis "egy kis kitérőm". Míg mások 18 évesen az érettségire készültek, én ugyanebben a korban megszereztem az első külföldi munka tapasztalataimat. De amit elkezdtem, azt be is fejezem, ilyen a Gimnázium is.


Nem hinném, hogy mire betöltöm a 40-et, Varróról másképp fogok vélekedni. Kivéve akkor, ha valami/valaki meggyőz arról, hogy a leegyszerűsített, habkönnyű versei legalább fele annyit érnek, mint amit Babits vagy József Attila írt.


De egyébként én a jövőben mással, pl. természettudománnyal vagy informatikával szeretnék foglalkozni, így az ilyen Varró féle "művészeknek" ellen nem hinném, hogy fel fogok lépni, mint irodalomkritikus.


Amúgy is, ma már mindenki azt csinál, amit akar. 6ix9ine is több mint 6 000 000 000-os YouTube nézettséget hozott össze, noha az ő dalszövegeinek 0 irodalmi értéke van.

Ám 200 év múlva lehet odáig butul a társadalom, hogy belőle kell majd érettségizni.

2024. márc. 26. 13:39
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Ez a kirohanás olyan szintű minthogy Victor Vasarely festészetét nem tekinti valaki művészetnek, mondván "bármilyen 5 éves tudna ilyet festeni".


Művészi nem attól lesz valami, hogy te személy szerint kijelented, hanem hogy "hozzáértők" -jelentsen ez bármit is- azt mondják. Ha Varróra aztmondják, hogy művészi a munkássága, akkor te fejre is állhatsz, még az marad.


Az érettségiről: ez nem piac, hogy te elkezdesz alkudozni. Megvan a vizsgaszabályzat, hogy neked milyen lehetőségeid vannak; szóbelin el kell érned a szóbeli maximális pontszámának 12%-át, hogy a vizsgád értékelhető legyen, még akkor is, ha az írásbelit egyébként hibátlanra írod meg. Van lehetőséged a tételt visszaadni, ekkor egy póttételt húzhatsz, viszont legjobb esetben is csak a maximálisan megszerezhető pont felét kaphatod legjobb esetben -avagy a pontjait feleződnek, tehát ha 20 pontos lenne amúgy a szóbelid, akkor is csak 10-et kapsz.


Ha megbuksz az érettségin, akkor egyszer tehetsz javítóvizsgát ingyen, utána már fizetős, viszont akkor teljesen előről kell kezdened a tárgyat.

2024. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"Művészi nem attól lesz valami, hogy te személy szerint kijelented, hanem hogy "hozzáértők" -jelentsen ez bármit is- azt mondják."


Az még nem jelent semmit, hogy a hozzáértők mondanak valamit. Ha a művészetet abban mérjük, hogy a "hozzáértőknek" mennyire tetszik, akkor csak írni/alkotni kell egy olyat, ami megfelel az aktuális trendnek.


Művészet az, ami megismételhetetlen. Varró Danit, mint említettem, bármelyik introvertált tinilány meg tudja írni. Ugyanazt a szókincset, stílust, stb. bárki hozza.

Ez nem művészet, hanem a művészetnek a lealacsonyítása.

Toyotaro (mangaművész) például elismerte, hogy valószínűleg mások jobban vissza tudják adni Toriyama művészeti stílusát - mondja ő, aki már régen túlszárnyalta a Mestert. Hát igen, ő egy japán úriember, egy igazi művész.

2024. márc. 26. 14:01
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a művészetet abban mérjük, hogy a "hozzáértőknek" mennyire tetszik, akkor csak írni/alkotni kell egy olyat, ami megfelel az aktuális trendnek."


Egyrészt igazad van, másrészt nincs. Van az úgy, hogy egy dolog azért lesz művészet, mert "megfelel a trendnek", viszont nem egyszer már előfordult, hogy művészetként egy teljesen másik kor értékelt, tehát a saját érájában "nem volt trendi".


De mindegy is, nem te fogod eldönteni, hogy mi számít művészetnek, ezt értsd meg.


"Toyotaro (mangaművész) például elismerte, hogy valószínűleg mások jobban vissza tudják adni Toriyama művészeti stílusát - mondja ő, aki már régen túlszárnyalta a Mestert. Hát igen, ő egy japán úriember, egy igazi művész."


És van, aki a mangát nem tekinti művészetnek, ez van.

2024. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"De mindegy is, nem te fogod eldönteni, hogy mi számít művészetnek, ezt értsd meg."


Az nem érdekel. Egy olyan világban, ahol XY is írónak számíthat (szándékosan nem mondok nevet), a legkevésbé sem érdekel, hogy a művészet iránt full érzéketlen emberek mit gondolnak.

Azt viszont nem kényszeríthetik rám, hogy egy vizsgán beszéljek/elismeréssel beszéljek egy olyan valakiről/valamiről, ami sérti a művészi érzékemet.


"És van, aki a mangát nem tekinti művészetnek, ez van."


Semmi baj nincs ezzel, és örülök, hogy így van.

Személy szerint örülök, hogy a manga megmaradt Ázsián kívül egy underground nyugati hobbynak.

Jaj, a mangának, ha a "hozzáértők" felfedezik, mert abban a pillanatban megkezdődik a mélyrepülése.

2024. márc. 26. 14:20
 17/26 A kérdező kommentje:

"Van lehetőséged a tételt visszaadni, ekkor egy póttételt húzhatsz, viszont legjobb esetben is csak a maximálisan megszerezhető pont felét kaphatod legjobb esetben -avagy a pontjait feleződnek, tehát ha 20 pontos lenne amúgy a szóbelid, akkor is csak 10-et kapsz."


Bizonyos esetekben ez így jó.

2024. márc. 26. 14:22
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg, senki nem kényszerít, hogy ismerd el művésznek. Neked azt kell bemutatnod, hogy a költészetében hogyan nyilvánulnak meg azok a dolgok, amiket tanultál a költészetben (milyen verselést használ, milyen rímeket, stb.).
2024. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Ha nem gond, hogy egy heves és erős kritika kíséretében történik ez, akkor részemről okés.
2024. márc. 26. 14:36
 20/26 anonim ***** válasza:

Amúgy Varrót kivel állítanád szembe/párhuzamba, ha kihúznád?


(Gugli nem ér!)

2024. márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!