Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai felvételi fellebb...

Középiskolai felvételi fellebbezést mi alapján döntenek el? A fellebbezési szöveg alapjàn vagy nézik az elért pontokat is?

Figyelt kérdés

márc. 16. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a pontok alapján.
márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megvizsgálják, hogy jogosak e az észrevételeid aztán döntenek. A középiskolai felvételik még zajlanak. Csak április 26-án derül ki, hogy felvettek e vagy sem. Így a helyedben addig várnék a a fellebezéssel. Ha nem vesznek fel akkor írhatsz méltányossági kérelmet is.


Olyannal nem foglalkoznak, hogy Pistike mindent tudott a szóbelin és lepontozták így nem került be az álomsulijába. Hiszen ez a szaktanár kompetenciája. Viszont ha a felvételi eljárás során jogsértés történt (például nem kaptad meg az előírt felkészülési időt) akkor nagy valószínűséggel pozitívan bírálják el.


A sulinavigátorról idézek:

"A elsőfokú felvételi határozat ellen annak közlése után maximum 15 napunk van fellebbezni. A kérelmet jellemzően a fenntartónak (azaz NEM az intézményvezetőnek), nem állami intézmény esetén a fenntartó által erre kijelölt, a törvény által előírt végzettséggel rendelkező, a fenntartót képviselő személynek kell címezni. Az elutasító határozatban elvben kell szerepelnie a megfelelő adatoknak.


Törvényességi kérelem abban az esetben nyújtható be, ha a szülő a felvételi eljárás során valamilyen jogszabálysértést tapasztalt, vagy a tanulót egyéni érdeksérelem érte

A kérelem benyújtásakor szükséges feltüntetni, hogy:

- milyen egyéni érdeksérelem érte a tanulót, illetve milyen jogszabálysértést tapasztalt a szülő a felvételi eljárás során;

- a tanulói adatlapon megjelölt középiskolák közül mely intézmény, mely belső kódjára (tanulmányi területére) nyert felvételt;

Ha egyetlen egy középfokú intézménybe sem nyert felvételt a tanuló, a kérelemben ezt is jelezni kell.


Nyolcadikosok esetén az általános iskola is segíthet a jogorvoslati kérelmek továbbításában (erre nincs törvényi kötelezettsége)


A jogorvoslati kérelmeket rendeletben meghatározott időre (folyó év június 1-ig) elbírálják, és a döntésről mind az általános iskola, mind a szülő, mind az érintett középfokú intézmény értesítést kap.



Ha úgy véljük, az egyenlő elbíráláshoz való joga sérült a gyermeknek, egyúttal - a fenntartóhoz beadott törvényességi kérelem mellett - meg lehet próbálni benyújtani egy bizonyítékokkal megtámogatott kérelmet az Alapvető Jogok Biztosa hivatalához IS. Föl kell tüntetni a beadványban, hogy azt kérjük, az Egyenlő Bánásmódért Felelős Főigazgatóság vizsgálja ki a panaszunkat (a közigazgatási eljárás keretén belül hozott határozat kötelező érvényű). Ez azonban a jogorvoslati kérelemtől teljesen független eljárás, és elképzelhető, hogy sokkal lassabban készül el a határozat, mint a beiskolázás határideje.



Jogszabályi alapok:

gimnáziumok esetén: a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 37. § (2)-(3)-(4) bekezdései, valamint 38. §-a, illetve a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 45. §-a

szakképzés ill. technikumok esetén: a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény 37. § (2) bekezdés b) pontja és a 37. § (4) bekezdése."

márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában a pontok alapján. Ha van ismertség akkor sokszor az is játszik, hidd el, bárki bármit mond.
júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!