Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségire töriből, irodalomb...

Érettségire töriből, irodalomból;ötletem sincs. Vki lécci? (lent)

Figyelt kérdés

tegük fel h nem tudok az elmúlt 4 év anyagából semmit töriből is irodalomból és most érettségi előtt állok ebben az évben:S ebből a 2 tantárgyból nagyon rossz tanáraink voltak...akik már érettségiztek vagy jobban átlátják a témát;hogyan kéne készülnöm az írásbelire?

a két tantárgy tekintetében melek azok a súlyponti témák részek,pontok amelyekre fokozottan kéne ügyelnem és tanulnom?:S


arra gondoltam h töriből kidolgozom a szóbeli tételeket(mert ebben az egyben rendes volt a tanár és megadta előre) és megoldom az elmúlt 10 érettségit...de még mit kéne?:S


irodalomból pedig el vagyok veszve..igaz h az eszéim ötösek ált..és h belenéztem most a tavalyi érettségibe..és nem volt egy nagy durranás(vagy igen??) nem kéne megijednem?

arra gondoltam h irodalomból pedig a főbb korstílusokat nézem át és a követelményrendszerben szereplő alkotókat..ill ugyanígy + 10 érettségi..de ez rengeteg!!! 27 nagy stílus van összesen amit számoltam és kb. 20-30 alkotó..és abból kell kiindulni h ebből semmit se tudok!!:S

ezek irodalomból jók amit mondtam vagy mást kéne tennem inkább?


nekem mindkét tantárgyból 90-90% kéne mert 435 pont kéne ahova akarok menni...

most hogyan szerintetek?


2010. okt. 24. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont ez a két érettségi az, ami nagyjából egy vicc. Magyarból az első felét simán megírod 80% felettire, ha tudsz olvasni és gondolkodni. A második fele húzósabb, itt illene ismerni a dolgokat nagyjából - tudni kéne verset elemezni, érvelni, novellát elemezni, elvileg mind3-at tanulnotok kellett volna - vagy kellene. Ha nem adták le rendesen, más osztályokból kéne szerezned jegyzeteket, ahol normálisan leadták.

A töri érettségi első felét betű tanulás nélkül meg tudod írni atlaszól - írni és olvasni kell tudni hozzá, meg gondolkodni, de azt csak egy kicsit. A második felét pedig a forrásokból simán megírhatod némi alapműveltség birtokában.

Én egy betűt se készültem egyikre sem, az előző 4 ávben nem tanultam semmit - csak dolikra, hogy meglegyenek -, aztán az egyik 90% lett, a másik 92. Ennyit a középszintű érettségi színvonaláról.

10 db-t hogy tudsz megoldani belőle, ha a 2 szintű érettségit 2005-ben vezették be?

2010. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

húúúúúhúúú..ez nagyon jól hangzik!!:) mire mentél?:) mert pl elmondhatnád h az emeltekről mi a véleményed?:)

és am azért mert nyári és őszi érettségi..:)

2010. okt. 24. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!