Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti ezt egy egyetem?

Megteheti ezt egy egyetem?

Figyelt kérdés
Valamikor nyáron lehetett jelentkezni az elsősöknek kollégiumba, ahova ugye pontszámok alapján lehetett bekerülni. Tisztában vagyok a pontozási rendszerrel, még az eredmények előtt teljesen áttanulmányoztam a szabályzatot. Majd jött az eredmény, nem vettek fel kollégiumba mert nem volt elég pontom. Persze csak elszámolták, jóval több pontom volt mint kellett, fellebbezés után fel is vettek. Ekkor még úgy voltam vele, hogy ők is emberek, tévedhetnek és le is zártam a dolgot. De ahogy megismerkedtem emberekkel, és szóba hoztam a pontjaikat rájöttem/tünk, hogy bizony nekik is rendesen félreszámolták, csak ők nem figyeltek erre. Pl. egy lányt, akinek meghalt az édesapja, testvére van, és egyedül nevel az anyja nem vették fel kollégiumba mert "nem volt elég pontja". Egy másik lány eredetileg 43 pontot kapott, de miután fellebbezett találtak neki még 50(!) pontot. Egy harmadik lány pedig- akinek a szülei nyugdíjasok- 0 pontot kapott a jövedelemre. És még sorolhatnám, de nem akarom mind a 8 esetet leírni. Akiktől kérdeztem a pontjaikat, egynek sem(!!!) annyit adtak amennyit igazából kéne. Viszont a pontok alapján kapjuk a szociális ösztöndíjt is, aminek ugye már megvannak az eredményei is. Egy ismerősöm miért nem jogosult szociális támogatásra amikor meghalt az anyja és 2 testvére van? (Amikor ez már kiemelt kategória) Ennyit hibázhat egy egyetem? Mi a véleményetek?
2010. okt. 24. 13:21
 1/7 Silber ***** válasza:
100%
Természetesen nem hibátlan senki sem. De az ilyen dokumentumok esetén nem csak ennyi adatot kérnek be, hanem sokkal többet. Az lehet hogy meghalt az apja (részvét), de ha az anyja háromszázezres keresettel rendelkezik, az megdobja... Az sem biztos, hogy minden információt elmondtak neked... Ez az emberi faktor.
2010. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem rendelkezik az anyja 300ezres fizetéssel mert múltkor még a kajáját is én vettem.... (ami kenyérből és vajból állt)
2010. okt. 24. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, őszintén szólva, a magyar pontrendszer nem ér semmit, úgy számolgatnak, ahogy ők akarnak,és arra adnak plusz pontot , amire akarnak, sok mindennel nem értek egyet, pl. abortuszért miért? vagy nem az van hogy minden ember egyenlő, akkor egy roma származású miért kap plusz pontot, én miért nem, aki külföldi vagyok? Nem értem..
2010. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia! Nekem a hazai egyetemi rendszerekről már akkor meglett a véleményem, mikor második félévben egy tanár jegyzetében megláttam a vizsgaeredményünket. Névsorban 1, 2, 1, 2, 1, 2... Stb. Ez eddig megbélyegezte nálam az összes tanárt (tudom, tudom, ne általánosítsak), utána jött a tanulmányi osztály, ahol egyre több és egyre cukibb díjakat vezettek be. Ha neadjisten 2 héttel később tudod bevinni az indexed, akkor az már 5000 forint. Elvégre mondjuk szegény kölyök tehet arról, hogy épp nyaraláson van, mintha a neptun rendszerben nem ott lenne rólunk minden adat, nem, nekik még kiskönyv is kell. Ha valaki nem tud levizsgázni egy tárgyból, amit felvett, akár önhibájából, akár azért, mert nem volt elég hely meghirdetve a vizsgára, akkor az kreditenként 1500 forint. És sorolhatnám... Ez mind Debrecenben, a legszebb egyetemvárosban, gratulálok!


Szóval ne csodálkozz...

2010. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sokszor az okozza a problémát, hogy a HÖK kezében van (több helyen) és egy huszonéves cica nem érti, hogy mit is kell tennie. Nálunk is így megy. Az a baj, hogy bármilyen tévedést nehéz korrigálni. Nekem például határozatot küldtek, hogy havi 19500 ft az ösztöndíjam. Minden hónapban 9500 ft-ot utaltak át. Aztán vége lett a félévnek és az elmaradt 10 ezreket SOHA nem kaptam meg. Szinte reménytelen behajtani, pedig állandóan mászkáltam utána. Az egyetem vezetése nem foglalkozik vele, mert megbíznak a HÖK-ben.

Másik riasztó példa: a barátnőmnek 4 fajta fogyatékossága van, hajléktalan. A fogyatékosságai valósak, láthatóak. Nincs pénze gyógyszerekre (2 igényelne gyógyszeres kezelést), szívességi lakáshasználó, ami ágybérletet jelent, de papírjai, bejelentett lakcíme nincs. Az egyetemtől e miatt 1 forint szociális ösztöndíjat sem kap, mivel nem tudja a huszonéves plázacicák által összeállított dokumentumhalmazt prezentálni. Hiába ment Ő is, mi is a dolog után, hogy másképpen legyen az esetében a HÖK válasza: "bekaphatja" és "ezt besz*pta".

Bocsánat, nem akarok senkit megbántani, de nagyon felháborító, ami megy szociális téren a támogatásokkal. Rendben, senki ne kapjon, aki nem jogosult rá, de ez már túlzás, hogy akik jogosultak rá, azok sem kapják meg.

2010. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen a Debreceni Egyetemről van szó :) Utolsó, ilyen esetben nem lehet perelni?
2010. okt. 28. 12:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Veszprémben a PE-n és a HÖK kezében vannak ezek az ügyek. Lassúak, de segítőkészek, pontosak és rendesek. Semmi gondom nincs velük :)
2011. márc. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!