Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen, ha már van egy...

Egyetemen, ha már van egy vizsgajegyem, de feljelentkeztem egy következő vizsgára is (javítani), de arra nem tudtam elmenni, akkor milyen jegyem lesz végül?

Figyelt kérdés
Megadják azt a jegyet amit már korábban megszereztem? Vagy az utána lévő nem jelent meg lesz így végleges, ergo nem lesz meg a tantárgyam? Debreceni egyetemről van szó.

2023. dec. 11. 05:48
 1/1 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit furcsállom a kérdésedet, ugyanis az egyetemeken általában legkésőbb a vizsga előtt 24 órával még le lehet jelentkezni a vizsgáról. Gondolom, talán hirtelen jött közbe valami.


Egyébként ha egy hallgató egyszerűen csak nem jelenik meg egy vizsgán, az csupán azt jelenti hogy elveszített egy vizsgaalkalom-lehetőséget. Sikeres vizsgát javítani csak egyszer lehet, így az egésznek számodra nézve csak annyi következménye lesz, hogy többet az adott tárgyból soha nem vizsgázhatsz. A végleges jegyed tehát az adott tárgyból menthetetlenül az marad, amit az első próbálkozáson megszereztél.

2023. dec. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!