Szenvedek a BME mérnökinfós szakán gólyaként. Van valami jó tanácsotok?
Sziasztok! BME mérnökinfós elsőéves vagyok. Az a helyzet hogy jelen állás szerint nagyon rosszul állok minden téren. Analízisből és számításelméletből pótZH-t kell majd írnom, programozásból az első ZH-m pedig 0 pontos lett, mert a beugrók miatt elúszott.
Mi tévő legyek? Középiskolában kimondottan jó tanulónak számítottam, de nem voltam matek faktos, nem tettem emelt matek érettségit, és a programozás is teljesen új nekem. Ezek tudom, hogy mind nagyon megnehezítik a dolgomat. De akármilyen sokat (1 héten át végig) tanultam az összes ZH előtt, nem tudtam jobbat. Az analízis előadásokon pl. azt sem tudom mi történik.
Nagyon el vagyok keseredve amiért itt ilyen gyatrán teljesítek. Van még valaki más is így? Esetleg seniorok közül valaki aki hasonlóan élte meg az első félévet? Lenne valakinek valamilyen jó tanácsa, vagy valaki aki szívesen megosztaná a tapasztalatait?
"Középiskolában kimondottan jó tanulónak számítottam, de nem voltam matek faktos, nem tettem emelt matek érettségit, és a programozás is teljesen új nekem."
Szóval sem matekból nem erőltetted meg magadat gimiben és mellette még csak nem is programoztál életedben. Hadd kérdezzem már meg, hogy tulajdonképpen te mégis mit keresel mérnökinformatikus szakon?
Oké nem kell egyből bunkó parasztnak lenni. A statisztikák szerint rajtam kívül még igen sokak vannak akik nem tettek emelt matekot. Arról pedig nem én tehetek, hogy a középsulim nem volt képes programozást tanítani. Próbáltam magamtól megtanulni, amivel legalább az emelt infó érettségin tudtam hozni programozásból a minimumot. Azért nem voltam matek faktos, mert utolsó évben döntöttem véglegesen, hogy mérnökinfóra jönnék. És a pontszámom így is bőven megvolt ahhoz, hogy bekerüljek. Nyílván ha megvan a pontszámom akkor oda megyek ahova elsőnek jelöltem.
Valakitől valami konstruktív és hasznos vélemény, segítség?
BME-VIK-en tanulni meglehetősen depresszív élmény főleg az elején. Ehhez hozzá kell szokni. Az esélytelen tárgyakra is úgy kell tanulni mintha lenne értelme, mert a pótZH és keresztfélév annyival könnyebb lesz. Sok oktatónak van félig fix típuspéldás ZH kérdéssorai, VikWiki-n általában fent vannak. Érdemes kidolgozni őket sokszor többet segítenek mint az anyag megértése.
Harmadévtől sem az egyetem lesz könnyebb, te leszel jobb. Általában lazul annyit a dolog hogy egyetem mellett akár részmunkaidővel annyit keressen az ember hogy vígan megéljen (és zsebből fizesse az esetleges fizetős féléveket).
Amikor én voltam elsőéves- jó régen- akkor az volt a nagy tapasztalatom, hogy addig azt se tudtam mi az, hogy tanulni.
Jó voltam gimiben? Na és, a többiek is, hisz azért kerültek be.
Elszánt voltam, mert egy- egy hétvégén végigoldottam a fizika példatárból egy témát készülésképp ?
Az egyetemen ez az intenzitás, egy laza hétköznapi olvasgatással ért fel. Ami erőfeszítés, az nem ilyen.
Bele kell rázódni, és nem szabad feladni a megértést. Néha lehet előre olvasni, együtt tanulni, felsőbbévestől kérdezni. Mindent, amit eddig egyedül csináltál, jobb csoportban.
Bízz magadban! Az sokszor már fél siker!
Jajj, egyes meg kettes kommentelők. Most akkor ti ilyen okosok vagytok?
Akkor én meg géniusz. Se matek emelt, közép érettségim is csak 4-es lett, programozást is csak filmekben láttam. 4,6 szerepel a diplomámban, ugyanígy mérnökinfó. :)
"De akármilyen sokat (1 héten át végig) tanultam az összes ZH előtt"
Jól értem, hogy te az egy hetet soknak gondoltad? Mit csináltál az előtte lévő 1-2 hónapban? Itt - ha valaki nulláról indul -, akkor bizony minden héten tanulni kell.
Tevesz most nem mondott beszédet a félév elején, hogy hétköznap 4-6 órát kell tanulni, hétvégén meg napi 12-t? Általában elmondja.
Másrészt meg, pont azért morzsolódnak le sokan az elején, mert hasonló a hozzáállásuk. Szóval valószínűleg nem vagy egyedül, ha nagyon elúszik a félév, akkor a re-golyó talán a legjobb megoldás, de akkor kb. ki is esik egy éved.
A vikwiki tényleg nagyon ajánlatos, de onnan se fogsz megtanulni programozni, és érdemes lenne most megtanulnod, mert Szebi lényegesen szarabb, mint Czirkos.
Idővel jobb lesz, talán.
Nekem az első féléves átlagos 2.5 volt és elbuktam a Fizika1 tantárgyat. (Most az új tantervnél picit más a fizika tantárgy)
Nem kellett sok pótzht írnom, mert többnyire elsőre átmentem, de éppen hogy sikerült.
Analízis előadásokon én is teljesen kínainak éreztem, még az első pár előadáson is, amikor elvileg olya dolgokat tanultunk, amiket már ismernem kellett volna.
Nekem a megértést a gyakorlatok és a jegyzetek olvasása jelentette. Egy idő után be sem jártam már az elődásokra, mert csak összezavartak, viszont meglepően egyszerűen ment a tanulás, úgy hogy szimplán csak végig olvastam a jegyzetet és addig nem mentem tovább 1-1 részen, amíg nem értettem meg mi történik. Rettentesen sok idő és szervedés volt, de viszonylag egyszerű folyamat, csak lassú.
Én gimiben 2-es voltam közép matekból és fizikából kegyelem kettes. Szerintem csak azért engedtek át engem és osztálytársaimat fizikából, mert kéttannyelvűbe jártunk és tudták, hogy nem műszaki területekre megyünk. Nekem sem a mérnökinfó volt az első választáson de végül így alaklut és ennek ellenére is sikerült.
Sok matek faktos diák első félévben feladata az analízis miatt, amikor elbukták a tantárgyat.
Tehát az előképzettség szerintem nem jelent sokat.
Itt inkább az nehéz, hogy hiába mondják el neked a seniorok, hogy be kell osztanod az időd és nehéz lesz, még soha sem éreztél ilyen nyomást az életedben, így ha "szorgalmasan" készülsz is a ZH-kra, garantált, hogy megviselnek majd.
Éppen ezért a félévek elteltével egyszer egyszerűbb lesz. Nem, mert az anyag egyszerűbb, hanem csak hozzászoksz.
Ahogy írtam 2.5 volt első félévben az átlagom. A utolsó félévekben már 4 felett volt az átlagom. (Persze nem a kommunkális, ha így hívják, hanem az adott félévekre szóló)
A lényeg, hogy ne hagyd, hogy elvegyék más kommentelők az önbizalmad. Nagyon sok 0 előképzettséggel érkező ember elvégezte a szakok és ugyan úgy sok matekfaktos, otthon már programozni tanult ember bele bukott az első két félévbe.
Nem az számít, hogy milyen eléképzettséggel kezdtél neki a szaknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!