Butaság felnőttként fizikát/matekot tanulni teljesen nulláról?
29 éves vagyok, vendéglátós a szakmám, ebben dolgozok 8 éve.
Szeretnék váltani, de nem is tudom mi szeretnék lenni. Feljött, hogy én régen nagyon szerettem a fizikát, akartam is tanulni, hogy tudományban menjek tovább, de ez valahogy ez elveszett belőlem útközben. Elmondtam a családomnak, hogy ezen gondolkodom, vajon megtudnám tanulni újra, emeltezni belőle és egyetemre jelentkezni, de mindenki lebeszélt, hogy azt már én úgyse fogom megtanulni. Egyedül a férjem az aki bátorít, szerinte próbáljam meg. Szeretnék őszinte véleményeket hallani. Tisztában vagyok mennyire nehéz a matek és fizika, inkább az a része érdekel, hogy érdemes lenne belevágni ebben a korban? Lehet már az agyam se fog úgy, mint régen. De azért mardos a kíváncsiság, és hogy visszahozzam a régi álmomat.
Felnöttként tanulni SEMMIT SEM butaság, a tanulás mindig jót tesz, aktiválja az agyadat, a gondolkodási képességet, szellemileg frissen tart és egyes kutatások szerint megelözi a demenciás elváltozásokat.
A matematika-fizika meg eléggé alapvetö dolog (lenne), ha van rá lehetöséged, tanuld, ne kérj senkitöl engedélyt.
De van sok idös ember - nyugdíjasok, nyugaton -, akik a nyugdíjba menés UTÁN kezdtek el különbözö nyelveket tanulni nulláról jó eredménnyel, vagy egyetemet végeztek és nem büfészakon.
Aki aktívan tartja az agyát, annak még 70-80 évesen is FOG az agya, aki meg csak ül a TV elött, annak már 30 évesen is erösen csökkent.
Szóval szerintem ne engedd, hogy elvegyék a kedvedet, kezd bele, eleinte valószínüleg nehezebb lesz belerázódni, de ha nem adod fel azonnal, akkor akármeddig si eljuthatsz benne.
SOK SIKERT!
" Tisztában vagyok mennyire nehéz a matek és fizika, inkább az a része érdekel, hogy érdemes lenne belevágni ebben a korban?"
Mit értesz az alatt, hogy érdemes lenne-e belevágni? Mi egyáltalán a célod az egyetem elvégzését követően?
Köszönöm, kedvesek vagytok.
Utolsó, természetesen acsillagászat is vonzott régen, de amit nagyon szeretek az a geofizika, szeretek olvasni is a témában.
Ezek szép és érdekes szakmák de munkaerőpiaci szempontból sajnos igen kevés a lehetőség bennük. Kutatóként tudsz elhelyezkedni elsősorban, viszont ahhoz PhD végzettség szükséges (és legjobb esetben 9 év után végzel az egyetemen: 3 év BSc + 2 év MSc + 4 év PhD), valamint a fizetés sem valami kimagasló. Szóval csak akkor javaslom a csillagászatot vagy geofizikát, ha valóban nagyon vonz a terület és nem számítanak egyáltalán az anyagiak.
Egyébként matematikus / fizikus végzettséggel is szép karriert lehet befutni ha mellette az informatika (programozás) sem okoz problémát. Sok ismerősöm Data Scientist / AI fejlesztők lettek diplomázást követően, akik a versenyszférában helyezkedtek el.
Tanulni egyébként sosem késő, csak szerintem fontos már a képzés elején tisztázni, hogy mik az elképzeléseid a jövőt illetően.
Külföldön is kevés a lehetőség?
Férjem programozó, és mostanában külföldön gondolkodik, hogy kiköltözzünk 1-2 éven belül.
Mind a ketten jól keresünk jelenleg, ezért jött az ötlet, hogy tudnék egyetemre menni, ami 18 évesen nem jött össze. Vagy akár külföldön egyetemre menni.
De igazad van, át kéne gondolni, hogy megéri-e, köszönöm.
#5. "munkaerőpiaci szempontból sajnos igen kevés a lehetőség bennük."
Ugyanakkor nem kell pánikba esni, a többség simán el tud menni b) tervként egy multihoz szoftverfejlesztőnek vagy aktuáriusnak, akár csillagászati (stílszerűen) összegekért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!