Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék tanulni? Régóta...

Hogyan tudnék tanulni? Régóta küszködök a problémával, hogy egyszerűen nem tudok itthon tanulni..

Figyelt kérdés
Semmi különös nincs itthon,kétszintes lakás, anyuék néha vitatkoznak, kisebb testvérem néha kiabál... Ugyanakkor nemrég felfedeztem, hogy van egy hely, ahol sokkal jobban tudok tanulni, és ami itthon hat órába telik.. az ott röhejesen csak két órába. A gond az ezzel, hogy ez a hely a McDonald\'s. És természetesen akinek csak mondom, garantáltan hülyének néz. De mégis, igen, pont ott. Hiába a zene, az emberek. Itthon nem igazán örültek a dolognak, igazából nem is érdekli őket. Ugyanúgy küszködhetek itthon tovább.. De arra gondoltam, talán mégsem csak ez a baj. De akkor mi? Egyszerűen nem tudok koncentrálni, és ez már nem csak akarat kérdése. Valahogy nem megy. Vagy ha mégis.. Nagyon nehezen. Szinte mindig mindent az utolsó éjszakára, reggelre hagyok.. Nem megy ez így. Segítsetek, bármilyen őrült, jó ötlet jöhet. :(
2009. jan. 2. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok itthon délután tanulni, de korán reggel az ágyamban megy.

Inkább ott tanulj ahol tudsz, mint ahol nem. Szerintem menj McDonaldsba, rendelned sem muszáj, max kinéznek onnan XD

Vagy hallgass zenét, legyen bármilyen háttérzaj a közelben, lehet hogy az hiányzik.

2009. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, mert érdekes módon itthon az is idegesít, ha egy kis zaj van, lent.. megy egy film vagy ilyesmi.

Nem tudom, nem értem magamat. Szép helyen élek, szép környezetben, szép dolgokkal körülvéve. Minden lehetőségem meglenne, ám mégis.. elcseszem az egészet.Sokan azt mondták, hogy ha belül nem stimmelnek a dolgok.. akkor ez a tanulásban is meglátszik. Már nem tudom.. Nem tudom, azért van-e mert hiányzik valami, mert mostanában valahogy nincs szerencsém,... Mintha semmi sem menne. Márpedig a tanulás mindig mindenhol.. olyan könnyűnek látszik.

2009. jan. 2. 17:42
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Lehet hogy tényleg igaz, és belül nem stimmelnek a dolgok, márpedig ezek szerint így nem megy. Rendezd le magadban a problémáidat, próbáld megoldani, beszéld ki magadból, akár a családodnak is. Egy barátnál esetleg nem tudsz jobban tanulni?
2009. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

sztem csak simán hülye vagy ....

vannak ilyenek

2009. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
76%

Nekem is hasonló gondom van, mondjuk most félig meg oldódott. Egyre kevésbé tudtam leülni tanulni és ha le is ültem nem bírtam koncentrálni, pedig egész jó agyam van. Na nekem úgy oldódott meg, h most már tudom mi leszek ha nagy leszek, tudom milyen tantárgyakra kell ráhajtanom, és mivel igazán szeretném elérni a célomat, azt is megtanulom ami nem érdekel. Most már le tudok ülni tanulni de nem igazán tanulok csak olvasgatom az anyagot (van pár gondom az iskolán kívül is ugyh ez már egész jó eredmény). Azokat a tantárgyakat amikből nem fogok érettségizni leszarom :D A lényeg h meglegyen a kettes. A fontosakra fordítom azt a kevés tanulási energiát amim van.

Nem írtad a nemed és hogy hány éves vagy, de lehet h az a baj nálad is hogy nem látod a tanulás végét..Úgy érzed sosincs vége, mert még nicns célod.

Én már látom az alagút bégén a fényt :P

Én am csak tévével tudok tanulni, mert úgy nem érzem tanulásnak :P

Bocsi a sok blabla miatt de próbáltam segíteni :)

2010. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

sszia :) Hát.. jövőre érettségizem, ráadásul 8 tantárgyból, úgyhogy kevés olyan van, amiből nem kell érettségiznem.. ! :)

A baj pedig nálam sokkal inkább az, hogy.. igazából elkezdenem nagyon nagyon nehéz. Utána megy, mint a karikacsapás.. csak mire ráveszem magam. :/

A válaszod köszi, és hajrá a célok felé!

2010. jan. 29. 19:18
 7/8 anonim válasza:
nekemis vannak ilyen problémáim. Gondolom azért tudsz a Mekibe tanulni mert ott érzed jól magad ott történtek veled jó dolgok,első válaszoló:azért tudsz reggel tanulni mert friss az agyad és alfában van,amikor álmodsz thétában vagy,én nemértek hozzá vannak ilyen agykontroll módszerek állítólag sokmindenkinek sikerült keress rá google a haverod ;))
2012. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Regisztrálj swz.hu-ra esetleg ncora hátha ott vannak olyan könyvek amik segíthetnek

2012. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!