Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matematikából meglehet élni?

A matematikából meglehet élni?

Figyelt kérdés

17 éves gimnazista vagyok, lassan itt az ideje, hogy eldöntsem hogy milyen irányban akarok tovább tanulni, 4,6 az átlagom vagyis szinte minden tantárgyból jó vagyok, nem vagyok egy zseni, de gyorsabban és pontosabban megy a matematika mint az átlagnak, ráadásul még szeretem is csinálni. Úgy gondoltam, ha már az eddigi életemet a tanulásra áldoztam, ami megjegyzem szinte minden szabadidőmet felemésztette, akkor már valami olyasmit tanuljak a továbbiakban amit szeretek is, viszont ha nem lehet rendesen megélni belőle, akkor nem látom értelmét további éveket áldozni rá, hiába szeretem.


Írnátok néhány olyan matematika orientált foglalkozást, a tanításon kívül, amiből jól meg lehet élni és viszonylag könnyen el is lehet helyezkedni benne?


2010. okt. 14. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Programtervező matematikus / informatikus?
2010. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mérnöki tárgyak is nagyban épülnek a matekra. A matematikával rosszul nem jársz.
2010. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Közgazdaságtan, pénzügy, számvitel.


Olyan nagyon magas matematikát nem igényel a könyvelői munka, viszont jól fizet, és a népet úgyis a magasabb matematika szórja meg az első 1-2 évben. Ezt viszont te könnyűszerrel vennéd, csóró mérlegképes könyvelőt meg még nem hordott a hátán a Föld.

2010. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha már közgáz, akkor valami pénzügyi matematikus. Komolyabb matek van benne, és ennek megfelelően komolyabb állást is lehet vele szerezni, meg keresik is őket.
2010. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az nem kifejezés, hogy hogy meg lehet élni belőle... Ma már nagy divatja van igen komoly munkakörökben a matematikusok alkalmazásának. Pl. a titkosszolgálatok, nemzetbiztonsági irodák, a nagyobb cégek (MOL, Eon) is elég komoly beosztásban foglalkoztat elméleti és alkalmazott matematikusokat.
2010. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kielégítő válaszokat adtatok és ezzel új lendületet is a mindennapokhoz.
2010. okt. 14. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha tudsz programozni, és folyékonyan beszélsz angolul, akkor igen.
2010. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát az hogy 4.6 az átlagos és esetleg 5 vagy matekból semmit se mond. Az lehet hogy egyetemen már nem is fogod annyira szeretni bár ez saját tapasztalat mivel én is így voltam vele hogy 5 volt a matekom és ég másoknak is a hallgató társak közül és már csak túlélünk.
2010. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a kérdésedre válaszolva az előző vagyok a mérnöki szakok amiknek van jövője mérnök informatika gépész mérnök építész mérnök mind matematika orientált.
2010. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen, matematikát sokmindenre használhatod. főleg a pénzügyi vonalon lehet nagyon jól keresni vele. bankoknál, biztosítóknál, elemzőként vagy statisztikusként... de ha mellette más természettudományba is jó vagy (fizika, kémia), akkor valami mérnöki szakot lenne célszerű választani. gépész, villamos, vegyészmérnök... azok elismertek, jól fizetnek és még maga a munka is lehet érdekes, ráadásul hiány van belőlük. én most vagyok gólya matek szakon. eddig nagyon tetszik.
2010. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!